×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
65-metrowe mieszkanie w Warszawie. Zielona kanapa, białe meble. Świetne!

65-metrowe mieszkanie w Warszawie. Zielona kanapa, białe meble. Świetne!

Autor: Ewa Kozioł
26 marz 2023 13:22

65-metrowe mieszkanie znajduje się w Warszawie w dzielnicy Włochy. Urządzone jest wygodnie i funkcjonalnie. Każdy metr został tu dobrze wykorzystany. We wnętrzu biel, szarości i drewno, doskonale ożywiają mocniejsze kolory, a pięknie uzupełnia cegła. 


  • 65-metrowe mieszkanie ma wygodny układ wnętrza z otwartą strefą dzienną, sypialnią, gabinetem, łazienką i toaletą.
  • We wnętrzu dominuje biel, szarości oraz drewno. Przełamano je kolorem oliwkowym i musztardowym, uzupełniono zaś cegłą. 
  • Największym wyzwaniem projektowym był układ funkcjonalny salonu z aneksem kuchennym. Możliwości były ograniczone ze względu na lokalizację pionu kuchennego.

65-metrowe mieszkanie zaprojektowała Beata Napierała – architekt wnętrz i założycielka pracowni Modify – Architektura Wnętrz. Znajduje się tu otwarta przestrzeń dzienna z przedpokojem, salonem z aneksem kuchennym i jadalnią oraz odrębne pomieszczenia – sypialnia, łazienka, toaleta i pokój gościnny. Ten układ wnętrza zaproponowany przez dewelopera nie został zmieniony w trakcie prac nad projektem. Wielkość i ustawienie pomieszczeń odpowiadało bowiem właścicielom, dzięki czemu udało się uniknąć dodatkowych kosztów i przyspieszyć prace wykończeniowe. 

Cegła w salonie, białe meble w kuchni

Największym wyzwaniem projektowym okazał się układ funkcjonalny salonu połączonego z aneksem kuchennym. Możliwości były ograniczone ze względu na lokalizację pionu kuchennego. Architekt przedstawiła więc właścicielom kilka propozycji. Na ich podstawie wypracowano wspólnie jedną najbardziej odpowiadającą oczekiwaniom wszystkich domowników. 

We wnętrzu dominuje biel, szarości oraz drewno, jako podstawa całej aranżacji. Przełamano je kolorem oliwkowym i musztardowym, które zostały zastosowane na meblach tapicerowanych. Koncepcję aranżacyjną idealnie uzupełnia cegła. Otwarta strefa dzienna mimo niewielkiej powierzchni (26 m2) nie przytłacza ilością zbędnych elementów, a wręcz sprawia wrażenie większej niż jest w rzeczywistości. 

Szafa i toaletka w sypialni

Sypialnia to kolejne pomieszczenie, w którym przestrzeń została dobrze i maksymalnie wykorzystana nie tylko na odpoczynek i sen, ale i na przechowywanie. Aby nie przytłoczyć małego wnętrza, zabudowa meblowa naprzeciw łóżka oraz szafa tuż obok, zostały zaprojektowane w białym, półmatowym lakierze. Pomieszczeniu lekkości dodają też lustra na frontach oraz ogromne, lustro nad toaletką. 

Biel i drewno w łazience, szarość i drewno w wc

Łazienka i wc na życzenie inwestorów różnią się materiałowo oraz trochę kolorystycznie. W łazience znajduje się spójna z resztą mieszkania biel i drewno, a jako silny akcent architekt zaproponowała antracytowe meble. Delikatności dodaje wnętrzu bardzo duże, okrągłe lustro z podświetleniem LED.

W wc do drewnopodobnych płytek dołączyła szarość. Pomieszczenie jest malutkie, ale każdy centymetr przestrzeni został tu bardzo dobrze wykorzystany. Poza obowiązkową szafką podumywalkową oraz zabudową nad wc we wnętrzu udało się jeszcze wygospodarować miejsce na wysoką szafę gospodarczą. 

Zabudowa meblowa z domowym gabinecie 

Jako ostatni został zaprojektowany pokój, który na co dzień pełni funkcję gabinetu, ale dzięki rozkładanej sofie może również być gościnnym. Znajduje się tu zabudowa meblowa z biblioteczką, biurkiem i szafą na ubrania, które zostały zaprojektowane na wymiar. Aranżacja kolorystycznie spójna jest otwartą strefą dzienną. 

Projekt wnętrza: Beata Napierała – architekt wnętrz i założycielka pracowni Modify – Architektura Wnętrz, www.modify.net.pl

Zdjęcia: Michał Młynarczyk

Zobacz także 64-metrowe mieszkanie dla rodziny. Szary salon, biała kuchnia. Zobacz wnętrze po remoncie!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także