70-metrowe mieszkanie w Krakowie. Nowoczesne i wygodne!

70-metrowe mieszkanie w Krakowie. Nowoczesne i wygodne!

Autor: Ewa Kozioł
14 wrz 2022 17:11

Mieszkanie o powierzchni 70 mkw znajduje się w malowniczej okolicy na przedmieściach Krakowa. Zostało zaprojektowane dla trzyosobowej rodziny. W nowoczesnym wnętrzu dominują ciepłe, jasne kolory i naturalne materiały. Wyjątkowy klimat nadaje mu mech chrobotek na ścianie!

  • Mieszkanie urządzone zostało w stylu nowoczesnym z nutką loftowego klimatu.
  • We wnętrzu dominują ciepłe kolory przełamanej bieli oraz naturalne materiały. 
  • Salon połączony jest z kuchnią i wiatrołapem, co optycznie powiększa przestrzeń i dodaje jej oddechu.
  • W salonie rewelacyjnie prezentuje się drewniany, dekoracyjny panel z mchem chrobotkiem.

Mieszkanie o powierzchni 70 metrów kwadratowych urządzone zostało w stylu nowoczesnym z nutką loftowego klimatu. Jest bardzo wygodne i funkcjonalne, na czym szalenia zależało właścicielom. Jego układ projektantka dopasowała do potrzeb i trybu życia trzyosobowej rodziny. Połączyła salon z kuchnią i  wiatrołapem, co optycznie powiększyło przestrzeń i oddało jej oddechu. Duże znacznie w otwartej strefie dziennej mają sporej wielkości okna. Dzięki nim wnętrze jest jasne, pełne naturalnego światła.

– Zdecydowałam się także podzielić wnętrze przy pomocy sufitu, na którym wyraźnie widzimy odcięcie kuchni od reszty wnętrza. Dodatkowe podświetlenie i faktura betonu ujednolica resztę projektowanej przestrzeni. Połączyłam ponadto podłogę drewnianymi panelami, a wyspa stała się wyznacznikiem strefy kuchennej – opowiada projektantka Małgorzata Górska-Jurek.

We wnętrzu dominują ciepłe kolory przełamanej bieli oraz naturalne materiały w postaci drewnianych paneli, parkietu na podłodze oraz niezwykle przyjemnych tkanin. Aranżacje dopełniają dodatki, będące jak biżuteria w każdej stylizacji. – W tej roli doskonale sprawdza się oświetlenie zastosowane na suficie, loftowe lampy czy podwieszony panel w części kuchennej, który nie tylko zaznacza strefę roboczą, ale i podświetla beton – podkreśla projektantka.

Naturalny mech i duży narożnik w salonie 

Salon stanowi części otwartej strefy dziennej. Główne miejsce zajmuje tu ogromny, wygodny narożnik z funkcją spania. Jego forma ma nowoczesny, minimalistyczny kształt, nie posiada nóżek, a bryła ubrana jest w ciepły odcień szarości. Tło narożnika równoważy całość i kolorystycznie uzupełnia przestrzeń.

W salonie rewelacyjnie prezentuje się drewniany, dekoracyjny panel z mchem chrobotkiem. Wygląda pięknie i jest świetną alternatywą dla osób, które lubią motyw roślin we wnętrzu, ale w nieco innej odsłonie. Proste, formy dekoracyjnych paneli łączą w sobie nowoczesność designu i wartości ECO. – Kiedy inwestorzy nie są zwolennikami duże ilości donic z kwiatami warto zastosować taki manewr dekoracyjny – dodaje architektka.

 

Wyspa i nowoczesna zabudowa w kuchni

W kuchni niezwykle ważne było zaplanowanie dużej ilości miejsca do przechowywania. W mieszkaniu nie ma bowiem oddzielnego pomieszczenia gospodarczego, do którego można byłoby przenieść część rzeczy, chociażby tych używanych rzadziej. Za antracytowymi frontami mebli kryją się więc pojemne szafki, przegródki, szuflady, carga, gdzie każdy drobiazg znalazł swoje miejsce.

Na środku kuchni znajduje się duża wyspa, zapewniająca wygodną przestrzeń do gotowania i  przygotowywania posiłków. Ustawione przy wyspie hokery zapewniają jednocześnie miejsce na odpoczynek, rozmowę z przyjaciółmi czy poranne espresso. Wyspa stanowi też umową granicę między kuchnią a salonem. Oddziela obie strefy, ale jednocześnie nie zamyka otwartej przestrzeni dziennej. 

Ciemne kolory w małej łazience

Łazienka jest bardzo mała, ale funkcjonalna. Na czterech metrach kwadratowych udało się zmieścić wszystko, co niezbędne i nadać przestrzeni indywidualny rys. Miejsce na przechowywanie zapewnia szafka oraz antracytowa szuflada z nablatową umywalką. Mimo niewielkiego metrażu projektanta zdecydowała się na zastosowanie w łazience ciemnych kolorów. Prezentują się one pięknie i niezwykle elegancko.

Projekt wnętrza: Małgorzata Górska-Jurek, MIO Home Małgorzata Górska-Jurek, www.mio-home.pl

Wizualizacje: MIO Home Małgorzata Górska-Jurek

Zobacz także 45-metrowe mieszkanie w Gdańsku. Elegancki salon, jasna kuchnia. Ależ piękne!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także