70-metrowe mieszkanie w Warszawie. Eleganckie i nowoczesne. Piękne wnętrze!

70-metrowe mieszkanie w Warszawie. Eleganckie i nowoczesne. Piękne wnętrze!

Autor: Ewa Kozioł
09 cze 2022 13:58

Mieszkanie na warszawskim Wilanowie zostało zaprojektowane dla młodego małżeństwa z dzieckiem. Eleganckie wnętrze pięknie łączy styl nowoczesny z akcentami w klimacie retro. Jest piękne!

 • W mieszkaniu o powierzchni 70 m2 znajduje się salon połączony z kuchnią i jadalnią, sypialnia, pokój dziecka oraz łazienka.
 • W całym wnętrzu dominują szarości, beże, brązy i biel, które tworzą spójną aranżacyjną kompozycję.
 • Wnętrze jest bardzo wygodne i niezwykle ciekawe, ale też ponadczasowe.
 • Materiały zastosowane we wnętrzu: jodełka na podłodze, marmurowe akcenty, złote uchwyty i lampy, listwy sztukateryjne na ścianach i drewniane panele. 

Projekt 70-metrowego mieszkania właściciele powierzyli pracowni Perfect Space, która idealnie spełniała wszystkie funkcjonale i estetyczne potrzeby trzyosobowej rodziny. Wnętrze jest bardzo wygodne i niezwykle ciekawe, ale też ponadczasowe. To zasługa jodełki na podłodze, marmurowych akcentów, złotych uchwytów i lamp, listw sztukateryjnych na ścianach i drewnianych paneli. 

– Wnętrze zostało zaprojektowane w moim ulubionym klimacie neo-retro, czyli eleganckie i nowoczesne, ale z nutą nawiązującą do czasów przeszłych, ciekawych lat dizajnu – mówi Maciej Balcerek. W całym mieszkaniu dominują szarości, beże, brązy i biel, które tworzą spójną aranżacyjną kompozycję. Nadają wnętrzu też ciepła i przytulności. – Postanowiłam pokazać, że „ulubione znienawidzone” kolory wszystkich architektów można dobrać i połączyć w taki sposób, by zaprojektowane wnętrze było inspirujące, ciekawe i modne. A przede wszystkim – starzejące się bardzo powoli – dodaje Maciej Balcerek. 

Najważniejsze założenia 

Mieszkanie ma tradycyjny, ale i funkcjonalny układ. Znajduje się tu salon połączony z kuchnią i jadalnią, sypialnia, pokój dziecka oraz łazienka. Właścicielom zależało, aby we wnętrzu znalazło się dużo szaf, które zapewniłyby im sporo miejsce na przechowywanie. Ważna była także sensowna przestrzeń do wypoczynku, stół jadalniany dla całej rodziny, toaletka w sypialni oraz wanna i prysznic w łazience. – Podstawową sprawą było jednak powstanie nowego pokoju dziecięcego, miejsca na ziemi dla małego człowieka – podkreśla Maciej Balcerek. 

Otwarta strefa dzienna

Salon połączony z kuchni i jadalnią urządzony jest bardzo spójnie. To zasługa dobrze skomponowanych kolorów i materiałów. W strefie wypoczynkowej główne miejsce zajmuje szary narożnik oraz stolik kawowy z marmurowym blatem, który nawiązuje do płytek zastosowanych w kuchni. Przyjemny klimat wprowadza do salonu podłoga w jodełkę. Doskonale pasuje ona do drewnianych paneli na ścianie z telewizorem i białej, matowej zabudowy oraz sztukaterii, zdobiącej ścianę za kanapą. 

Zabudowa kuchenna ma salonowy charakter. Jest lekko frezowana, ze złotymi uchwytami i w jasnym kolorze. Równie elegancko prezentują się marmurowe kafle na podłodze i na ścianie nad blatem. Kuchnia jest jednak nie tylko piękna, ale i funkcjonalna. Ma dużo miejsca na przechowywanie (wysoka zabudowa, szafki do sufitu) oraz na przygotowywanie posiłków.

Pomiędzy salonem a kuchnią zaplanowano miejsce na jadalnię. Znajduje się tu delikatnie loftowy stół, tapicerowane krzesła o lekkiej formie i biało-złota wisząca lampa. 

Sypialnia w klimacie retro

Sypialnia to również królestwo retro. Klimat ten udało się wprowadzić do wnętrza, dzięki stosunkowo sprytnym zabiegom materiałowym.

– Postawiłam na listwy sztukateryjne na ścianie w wezgłowiu. Oprócz tego obok łóżka mamy stylizowane stoliki nocne. Ważnym elementem jest tu również paneling naścienny, będący tłem dla lustra i toaletki, przy której można wygodnie popracować nad swoją urodą – opowiada Aleksandra Popiołek. Całość wieńczą lampy ze złotymi akcentami.

Łazienka z wanną i prysznicem

W łazience znajduje się wanna wolnostojąca o ładnym kształcie oraz prysznic z odpływam montowanym w podłodze. Mamy tu też sporą ilość zabudów, dzięki czemu można w nich schować wszystkie kosmetyki czy akcesoria. Ściany i podłoga wykończone są drewnopodobnymi płytkami oraz wielkoformatowymi kaflami w jasnym kolorze. Idealnie współgra z nimi szafka podumywalkowa i szafa w białym macie. Aranżację dopełniają złote akcenty (uchwyty w szafkach, bateria umywalkowa, prysznicowa) oraz listwy LED, stanowiące dodatkowe, atrakcyjne oświetlenie. 

Produkty wykorzystane we wnętrzu

 • Stolarka – frezowany MDF w matowym lakierze
 • Podłoga – jodła francuska
 • Drzwi – Porta Vector
 • Płytki – kolekcje firmy Tubądzin oraz Marazzi
 • Baterie umywalkowe – Omnires
 • Ceramika łazienkowa – Roca
 • Lampy – BPM Lighting

Autorka projektu: Małgorzata Słowińska, Maciej Balcerek, pracownia Perfect Space, www.perfectspace.pl

Zdjęcia: pracownia Perfect Space

Zobacz także 80-metrowe mieszkanie w Warszawie. Drewniane lamele i granatowa sofa!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także