80-metrowe mieszkanie w Warszawie. Drewniane lamele i granatowa sofa!

80-metrowe mieszkanie w Warszawie. Drewniane lamele i granatowa sofa!

Autor: Ewa Kozioł
01 cze 2022 14:20

80-metrowe mieszkanie zostało zaprojektowane dla młodego małżeństwa. Jest nowoczesne i przytulne. Dębowe drewno i fornir doskonale łączą się tu z jasną kolorystyką. Aby jednak nie było nudno projektantki TK Architekci zaprosiły do wnętrza granat, butelkową zieleń i czerń.

  • Wnętrze jest nowoczesne, ale przytulne. To zasługa dużej ilości elementów z dębowego drewna i forniru.
  • Bazą aranżacji jest jasna, neutralna kolorystyka, wzbogacona mocniejszymi akcentami – granat w salonie i w sypialni, butelkowa zieleń w gabinecie, czerń w łazience.
  • Kuchnia jest otwarta na salon. Od strefy jadalni oddzielona została wyspą z blatem barowym i dwoma stołkami.
  • Głównym elementem dekoracyjnym sypialni jest kwiecista tapeta Wonderwall-studio.
  • W łazience znajduje się efektowna, wolnostojąca wanna oraz kabina bez zamykanych drzwiczek typu walk in.

Mieszkanie od początku było projektowane dla dwojga. Architektki postawiły więc na otwieranie stref i tworzenia większych, przestronnych pomieszczeń. W kwestii układu funkcjonalnego przekonały właścicieli do rezygnacji z dwóch, małych oddzielnych łazienek, które zaplanował deweloper. Dzięki temu powstała jedna większa łazienka z efektowną wolnostojącą wanną i wygodnym prysznicem typu walk-in oraz zamykana przesuwnymi drzwiami garderoba przy sypialni. 

Wnętrze jest nowoczesne, ale przytulne i ciepłe w odbiorze. To zasługa dużej ilości elementów z dębowego drewna i forniru, sztukaterii czy tapety z motywami roślinnymi. Bazą aranżacji jest jasna, neutralna i ponadczasowa kolorystyka, wzbogacona mocniejszymi akcentami – granat w salonie i w sypialni, butelkowa zieleń w gabinecie, czerń w łazience. Barwne dodatki pięknie urozmaicają wnętrze i sprawiają, że jest ono bardziej wyraziste. Na podłodze w kuchni, w wiatrołapie i w łazience architektki ułożyły płytki w mniejszym formacie z delikatnym wzorem, które bardzo podobały się właścicielom. Nie mogło ich więc zabraknąć w mieszkaniu. 

Wybór palety kolorów był odpowiedzią architektów wnętrz z pracowni TK Architekci na potrzeby i preferencje pani i pana domu, którzy w jasnych, przytulnych wnętrzach czuja się najlepiej.

Jasny, przytulny salon i kuchnia z wyspą

Salon to przestrzeń sprzyjająca odpoczynkowi. Jest jasny, lekki i bardzo dobrze doświetlony. Spokojne, stonowane wnętrze doskonale przełamują kolorowe dodatki w postaci granatowej sofy i żółtego fotela. Aranżację piękne uzupełniają trójwymiarowe detale dekoracyjne takie jak drewniane lamele i sztukateria ścienna, które sprawiają, że przestrzeń staje bardziej przytulna. 

Kuchnia jest całkowicie otwarta na salon. Od strefy jadalni oddzielona została wyspą z blatem barowym i dwoma stołkami. Nad wyspą znajduje się ażurowa konstrukcja z półkami, która stanowi piękny element dekoracyjny wnętrza. Część roboczą kuchni zaplanowano w głębi pomieszczenia, pod ścianą. Wysoka zabudowa wykonana z forniru dębowego kryje w sobie sprzęty AGD, łącznie z lodówką do zabudowy oraz liczne miejsca do przechowywania artykułów spożywczych.

Sypialnia z kwiecistą tapetą

Motywem przewodnim i głównym elementem dekoracyjnym sypialni jest kwiecista tapeta Wonderwall-studio, która skradła serce zarówno architektek, jak i właścicielki. Akcent koloru w postaci stonowanego błękitu i granatu to zresztą ulubione kolory właścicielki. Kompozycja ściany za łóżkiem jest asymetryczna, z zagłówkiem oraz zabudową szafek wykonaną na zamówienie. W sypialni, w doświetlonym oknami narożniku, udało się też wkomponować toaletkę, na której bardzo zależało inwestorce. Na granatowej ścianie na lewo od łóżka znajdują się drzwi przesuwne prowadzące do prywatnej garderoby.

Łazienka z wanną wolnostojącą i prysznicem

Łazienka jest duża i przestronna. Pełni funkcję luksusowego, komfortowego salonu kąpielowego. Charakterystyczna jest tu efektowna, wolnostojąca wanna, kabina bez zamykanych drzwiczek typu walk in oraz brodzik z płytek. Drewniane dodatki i ciepła barwa światła dekoracyjnego nadają wnętrzu przytulny klimat.

Oświetlenie ledowe lustra równomiernie doświetla twarz i jest optymalne do wykonywania makijażu. Pod prysznicem i w okolicach wanny znajdują półeczki na kosmetyki wykonane na zamówienie z konglomeratu zbliżonego kolorem do płytek ściennych (z tego samego materiału wykonany został blat umywalkowy). Wokół umywalki zaplanowano bardzo dużo szafek do przechowywania kosmetyków. Najbardziej charakterystycznym motywem łazienki są heksagonalne, wzorzyste płytki. Bardzo ożywiają one wystrój tego pomieszczenia.

Najważniejsze elementy we wnętrzu

  • duża łazienka z wolnostojącą wanną
  • wzorzyste płytki podłogowe w kuchni, wiatrołapie i łazience
  • ciekawa konstrukcja półki wiszącej nad wyspą
  • drewniane lamele ścienne
  • tapety w kwiatowe wzory w sypialni i gabinecie

Autorki projektu: Natalia Teixeira, Kasia Beresińska, pracowania TK Architekci, www.tkarchitekci.pl

Zdjęcia: TK Architekci

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także