×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
85-metrowe mieszkanie w Warszawie. Elegancki salon i kuchnia!

85-metrowe mieszkanie w Warszawie. Elegancki salon i kuchnia!

Autor: Ewa Kozioł
24 sie 2022 13:45

Mieszkanie o powierzchni 85 m2 znajduje się w prestiżowym budynku, położonym w odrestaurowanych Browarach Warszawskich. Wnętrza zachwyca doskonale przemyślaną grą kolorów, faktur, form i materiałów. Mieszkańcy już stali się częścią tego unikalnego miejsca.

  • Delikatne, beżowe ściany podkreślone zostały kontrastującą bielą listew sztukateryjnych, nawiązujących do francuskich kamienic.
  • Mocnym akcentem wyróżniającym się na tle jasnych odcieni jest część zabudowy kuchni oraz wyspa w kolorze ciemnego granatu.
  • Strefa nocna składa się z sypialni utrzymanej w spójnej stylistyce, a także pokoju dziecięcego, w którym biało beżowa tapeta nadaje poczucie przytulności.

Sztukateria, oryginalna podłoga, wyrazisty stół w jadalni i kontrast między ciepłymi a zimnymi akcentami – to pierwsze zachwyty po wejściu do tego apartamentu. Punkt wyjściowy koncepcji wnętrza stanowi podłoga w jodełkę francuską o zdecydowanym, ciemnym, ale zarazem ciepłym odcieniu.

iloni1.jpg
iloni1.jpg

Architekci postawili na jeden z najbardziej tradycyjnych wzorów klasycznych podłóg, który nie poddaje się czasowym modom. Kiedyś kojarzony się z wnętrzami kamienic czy podmiejskich rezydencji, dziś wnosi elegancję do każdej aranżacji. W projekcie pracowni Kamińska Stańczak Design, zaliczył wielki powrót, udowadniając, że klasyczne elementy zawsze wracają, nawet jeśli chodzi o wnętrza! Zdecydowanie jest to element, który doskonale wpasował się do aranżacji i dodał jej indywidualności. Delikatne, beżowe ściany podkreślone zostały kontrastującą bielą listew sztukateryjnych, nawiązujących do francuskich kamienic. 

Salon połączony z kuchnią

Mocnym akcentem wyróżniającym się na tle jasnych odcieni jest część zabudowy stolarskiej kuchni oraz wyspa kuchenna, które ciemnym, popielatym granatem definiują i podkreślają swoje miejsce w strefie dziennej. Równowagę w tej kompozycji wprowadza stół Avangarde z polskiej manufaktury Miloni. Linie stołu, zainspirowane współczesną architekturą, doskonale podkreśliły charakter tych nietuzinkowych wnętrz. Całość dopełniają neutralne zasłony, które za sprawą wyrazistego, wertykalnego drapowania sprawiają efekt optycznego podwyższenia salonu. Złote dodatki, czarno biała mozaika i marmurowe blaty kuchenne dodatkowo podkreślają elegancję tej przestrzeni. 

Wygodna strefa nocna

Strefa nocna składa się z sypialni utrzymanej w spójnej stylistyce, łączącej pojawiający się w strefie dziennej granat sofy, kontynuowany w tapicerowanym łóżku, a także pokoju dziecięcego, w którym biało beżowa tapeta nadaje poczucie przytulności.

Łazienka główna jest kontynuacją jasnej kolorystyki z charakterystycznym wzorem marmuru Calacatta na podłodze i pod prysznicem. Łazienkę gościnną natomiast definiuje wzorzysta płytka podłogowa.

Projekt wnętrza: Bartłomiej Stańczak, Sabina Kamińska-Stańczak, pracownia projektowa Kamińska Stańczak Design, www.kaminskastanczak.pl

Zdjęcia: Marcin Grabowiecki

Stylizacja: Eliza Mrozińska

Zobacz także Dom dla rodziny. Szara kuchnia, nowoczesny salon. Ależ piękne!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także