90-metrowe wnętrze z kolorem. Piękne mieszkanie w Paryżu!

90-metrowe wnętrze z kolorem. Piękne mieszkanie w Paryżu!

Autor: Ewa Kozioł
01 kwi 2022 13:57

Mieszkanie o powierzchni 90 m2 znajduje się w Paryżu. Wnętrze ma mocno artystyczny charakter. Zachwyca feerią barw i kształtów ze szczyptą nowoczesnego retro. Ależ piękne!

Właściciel nie obawiał się nietuzinkowych rozwiązań, nieoczywistych połączeń kolorystycznych oraz abstrakcyjnych kształtów, dzięki czemu powstało wnętrze o wyrazistym sznycie i z dużą dozą fantazji. Mieszkanie mieści się na piętrze budynku, który wcześniej służyło jako fabryka, a po czasie zmienione zostało na lokale mieszkalne, stąd jego charakterystyczne, wysoko umieszczone okna i wysokie pomieszczenia. Aby wnętrze było wygodne i w pełni dostosowany do stylu życia właściciela, architekci zmienili jego układ funkcjonalny, który pozwolił na wydzielenie różnorodnych stref. 

Towarzyska kuchnia

Sercem mieszkania jest jego kuchnia, stanowiąca centralny punkt i będąca także miejscem do spotkań z przyjaciółmi. Znajduje się tu rozłożysty bar ubrany w fantazyjny fornir uzupełniony metalowymi detalami w fiolecie i postarzanym lustrze o śliwkowym blasku. Kasetony świetlne pozwalają z kolei dobrze oświetlić strefę kuchenną, ale także stworzyć klimat podczas kameralnych spotkań poprzez możliwość zastosowania światła o różnych kolorach. Całość uzupełnia kamienny fornir, którego mocna struktura przechodzi na kolejne części mieszkania.

Stref wypoczynku

Strefa obok kuchni, znajdująca się na podeście i ukryta za oryginalnymi filarami, w całości dedykowana jest odpoczynkowi. Niska rozłożysta sofa, z miękki aksamitnym wykończeniem składnia do wygodnego relaksu. Sama forma siedziska została zaprojektowana na zamówienie, a abstrakcyjne lekko figlarne koła nawiązują do postmodernistycznych miraży. W przeciwległym rogu znajdziemy natomiast niewielką przestrzeń na salon telewizyjny, który zdobi zaprojektowany przez architektów stolik. 

Ściana dzieląca to pomieszczenie jest jednocześnie ścianą kominkową. Jej okładzina to mocny strukturalny kamień uzupełniony drewnianymi listewkami tworzącymi prześwit w górnej jej części z widokiem na całe mieszkanie. Za nią mieści się stół w błękitnym wykończeniu z polerowanym kamiennym blatem, który stoi na tle biblioteki, będącej jednocześnie ukrytym przejściem do strefy nocnej.

W części dziennej nasycenie kolorów przechodzi od błękitów po róże i czerwienie, wtapiając się w purpurowe fiolety. To przestrzeń bardzo barwna i intensywna, której moc podkreśla światło wpadające do środka.

Część prywatna 

Wspomniana ukryta część to prywatna przestrzeń, bardziej spokojna, jednak nadal obfita w kolory i wzory, tym razem idące w zielenie, turkusy i granaty. Stąd znajduje się przejście do łazienki oraz garderoby, do których szklane drzwi o niebanalnej mocnej strukturze wtapiają się w obłe formy. 

Mieszkanie ma niezwykle eklektyczny charakter, z nutą nonszalancji porozrzucanej po kątach, formach nawiązujących do lat 70-90, zaprojektowanych specjalnie dla Inwestora i jego miejsca. To także opowieść o paryskim stylu życia.

Autorzy projektu: IMA Interiors (Izabella Lubiniecka, Arnaud Mathieu) & Furora Studio (Diana Żurek, Bartosz Girek)

Zdjęcia: Nicolas Anetson

Zobacz także Eleganckie wnętrze. Nowoczesne i klasyczne. Piękne mieszkanie w Warszawie!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także