Bardzo małe mieszkanie. Dobrze urządzone 35 mkw. Ale piękne!

Bardzo małe mieszkanie. Dobrze urządzone 35 mkw. Ale piękne!

Autor: Ewa Kozioł
01 marz 2022 10:37

35-metrowe mieszkanie na warszawskim Mokotowie jest małe, ale bardzo funkcjonalne. Wnętrze umiejętnie łączy styl loftowy, z lekką klasyką i elementami vintage. Jego niekwestionowaną gwiazdą jest kanapa w kolorze intensywnego turkusu. Ależ piękna!

35-metrowe mieszkanie na warszawskim Mokotowie to najlepszych dowód na to, że nawet bardzo małą przestrzeń można urządzić zarówno w sposób funkcjonalny, wysmakowany, jak i nowoczesny. Wnętrze zostało dopasowane do potrzeb właścicieli – to one stały się podstawą do zmian w układzie pomieszczeń. Priorytetem było połączenie kuchni i strefy dziennej oraz wydzielenie osobnej sypialni. Projektanci nie zdecydowali się jednak na wstawienie, do już i tak małego wnętrza, tradycyjnej ściany, która oddzieliłaby część wypoczynkową od miejsca na sen. Zastosowali inne, bardzo pomysłowe rozwiązanie. Ścianę zastąpiło przepierzenie z kotarami, które optycznie powiększa niedużą przestrzeń, gwarantując przy tym zachowanie prywatności, np. w sytuacji przyjmowania gości. Dzięki temu udało się uzyskać jasny podział na strefy funkcjonalne – kuchnię, salon, jadalnię i sypialnię, a także korytarz z szafą w zabudowie i dużym lustrem.

Mieszkanie jest ciekawe jednak nie tylko pod względem funkcjonalnym. Styl loftowy, połączony z lekką klasyką i elementami vintage, estetycznie wyróżnia je na tle zastosowanych rozwiązań. Podstawowe motywy kolorystyczne, które widzimy we wnętrzu, to gołębi, wpadający w szarość błękit, połączony z ciemnym grafitem i czernią oraz brąz drewna, korespondujący z czerwienią ceglanych fragmentów ścian. Pierwszy duet odpowiada za surowy, industrialny klimat, drugi – zmiękcza go i ociepla. Pierwszy króluje w kuchni i łazience, drugi dominuje w części salonowej, natomiast oba subtelnie łączą się w sypialni. Nieoczywisty styl nadają całej przestrzeni silne, czarne akcenty oraz złote dodatki. Niekwestionowaną gwiazdą wnętrze jest kanapa obita aksamitem w barwie intensywnego turkusu – dowód na to, że mocny akcent kolorystyczny odnajdzie się nawet na najmniejszym metrażu.

Autorzy projektu: KODO Projekty i Realizacje Wnętrz, www.kodo.pl

Zdjęcia: KODO Projekty i Realizacje Wnętrz

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także