PARTNER PORTALU
Bardzo małe mieszkanie. Dobrze zaprojektowane 25 metrów!

Bardzo małe mieszkanie. Dobrze zaprojektowane 25 metrów!

Autor: Ewa Kozioł
26 marz 2020 07:54

Urządzenie wygodnego mieszkania na 25 metrach kwadratowych to duże wyzwanie. Wyzwanie to podjęła Architekt Diana Żurek. Efekt? Wygodne i piękne wnętrze.

Tak niewielka przestrzeń wymagała kilku funkcjonalnych pomysłów, które pozwoliłyby na pomieszczenie całej masy przedmiotów mniej lub bardziej użytecznych - mówi architekt Diana Żurek. 

Otwarte wnętrze zostało, więc podzielone na strefy, co w przypadku tak małej przestrzeni okazało się bardzo wygodnym rozwiązaniem. We wnęce wykonano zabudowę w trawiastym odcieniu, pełniącą jednocześnie funkcję łóżka, miejsca do pracy oraz magazynu. Część te wizualnie oddzielono wykorzystując przymocowane do sufitu surowe sznurki. Stanowią one fajną, lekką barierkę oddzielającą mikro sypialnię od jadalni. 

Kolejna przestrzeń wyznaczona została za pomocą starej modernistycznej szafy, za której plecami pokrytymi barwną tapetą, powstał niewielki korytarz. Część przed szafą to z kolei miejsce na "barwne" śniadania. Można je spokojnie zjeść przy okrągłym stole w towarzystwie sztuki, znalezionej gdzieś podczas podróży. Czarną kuchnię we wnęce zasłania natomiast szkieletowy regał tonący w książkach i bibelotach. 

Otwarte wnętrze zachowało spójną stylistycznie aranżację. Całość ma delikatnie eklektyczny charakter, ze szczyptą podróżniczego klimatu, utrzymanego w kolorach ziemi z kilkoma barwnymi akcentami.

Autorka projektu: arch. Diana Żurek, IN Autorskie studio projektowe Diany Żurek i Gutka Girka, www.come-in.pl

Może spodoba Ci się także: Piękne wnętrze - zobacz jasny, nowoczesny dom

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także