PARTNER PORTALU
Bardzo małe mieszkanie. Piękne i wygodne. Zobacz jak urządzono 26 mkw!

Bardzo małe mieszkanie. Piękne i wygodne. Zobacz jak urządzono 26 mkw!

Autor: Ewa Kozioł
13 sie 2021 11:11

Mieszkanie na warszawskim Żoliborzu jest bardzo małe, ale niezwykle wygodne i funkcjonalne. Na zaledwie 26 metrach kwadratowych mamy dużo miejsca do przechowywania, praktyczną kuchnię oraz przestrzeń do pracy. Jest stylowo, komfortowo i nowocześnie.

Mieszkanie zostało zaprojektowane dla młodego chłopaka, studenta. Bardzo małą przestrzeń trzeba było perfekcyjnie dopasować do jego potrzeb i stylu życia. Na zaledwie 26 metrach kwadratowych musiało się znaleźć dużo miejsca do przechowywania, nieduża, ale funkcjonalna kuchnia oraz przestrzeń do pracy. Architekci mieli więc wcale nie łatwe zadanie. Bez większych problemów udało się jednak wszystko zaplanować i urządzić wręcz perfekcyjnie. 

Dzięki przemyślanym rozwiązaniom mieszkanie jest funkcjonalne, odpowiednio wyposażone i dopasowane do potrzeb młodego właściciela. We wnętrzu nie ma miejsca na niedbałość, przypadkowość czy brak harmonii. Znajdziemy w nim z kolei ergonomię, nowoczesność i komfort.

W małym wnętrzu kluczowe są trzy strefy. Pierwsza to przestrzeń relaksu, czyli sypialnia z dużą ilością miejsca do przechowywania. Została ona wydzielona z pomieszczenia, w którym pierwotnie była kuchnia, ze pomocą pojemnej szafy. Kolejną kluczową strefą w mieszkaniu jest niewielka, ale praktyczna kuchnia. Zapewnia ona miejsce do przygotowywania posiłków oraz liczne szafki i szuflady, w których zmieści się spory rzeczy. W nowym układzie meble kuchenne zostały ulokowane na ścianie łazienki. Trzecią, ostatnią strefą, jest strefa nauki z mobilnym biurkiem, pełniącym w razie potrzeby funkcję stolika lub nawet stołu jadalnianego. We wspólnej przestrzeni dziennej znajduje się także welurowa sofa w kolorze butelkowej zieleni, która zapewnia komfortowy wypoczynek i idealnie sprawdza się podczas spotkań ze znajomymi.

W małej łazience egzamin z funkcjonalności zdaje prysznic, spore lustro powiększające przestrzeń oraz zabudowa toalety, w której umieszczono także kosz na bieliznę. W łazience nie zmieściła się pralka. Architekci umieścili ją w holu przy drzwiach wejściowych.

Styl aranżacji wnętrza odzwierciedla założenia projektowe i bazuje na stonowanych, ciemnych barwach, takich jak szarości, czerń i antracyt. Przytulny charakter nadaje motyw drewna. Surowość aranżacji przełamano dodatkowo za pomocą sofy w wyrazistym kolorze butelkowej zieleni oraz elementów dekoracyjnych.

Lokalizacja: Warszawa, Żoliborz, Dantex przy Arkadii
Powierzchnia mieszkania: 26,5 m²
Pomieszczenia: mały hol połączony z salonem i aneksem kuchennym, łazienka, sypialnia
Przeznaczenie: student, singiel

Autorzy projektu: KODO Projekty i Realizacje Wnętrz

Zdjęcia: KODO Projekty i Realizacje Wnętrz

Zobacz także Piękne mieszkanie w Bydgoszczy. Stylowe i z kolorem. Tak urządzono 59 mkw!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także