Biel ocieplona drewnem. Tak urządzisz małe, przytulne wnętrze

Biel ocieplona drewnem. Tak urządzisz małe, przytulne wnętrze

Autor: Ania Sołomiewicz
22 sty 2017 11:09

W tym gdyńskim apartamencie każde pomieszczenie urzeka harmonią i przytulnością, razem tworząc niezwykle spójną kompozycję.

Motywem przewodnim aranżacji mieszkania położonego nad morzem stały się fale. Od nich wszystko się zaczęło. Motyw ten wspaniale pasował do nowoczesnego wnętrza dwojga młodych ludzi. Ponadto, jako że apartament mieści się w Gdyni, miał też symbolizować nadmorski klimat – opowiada projektantka Karolina Łuczyńska. 

Płynne linie pojawiające się w całym wnętrzu równoważą proste formy mebli, sprzętów oraz dodatków. Co ciekawe – motyw fali został również wykorzystany w recepcji budynku, dzięki czemu mieszkanie ładnie koresponduje z całym apartamentowcem.

Wyspa w kuchni

Wnętrze ma charakter otwarty. Aneks kuchenny płynnie łączy się z salonem, nie pozostaje jednak całkowicie na widoku. Część wypoczynkową od roboczej oddziela bowiem wyspa, będąca w pełni funkcjonalnym miejsce przyrządzania posiłków. Na blacie umieszczono białą płytę elektryczną, nad którą dumnie prezentuje się dekoracyjny okap ze szkła, pełniący również rolę oświetlenia. Rama oraz blat wykonane zostały z tego samego materiału co kuchenna zabudowa. Na frontowej części wyspy, która graniczy z salonem, zastosowano takie same panele jak te zdobiące ścianę nad blatem.

Aneks kuchenny zaprojektowano tak, aby wykorzystać dosłownie każdy metr powierzchni. Zabudowę zapewniającą sporo miejsca na przechowywanie wykonano na wymiar. Jej fronty stanowią połączenie lakierowanej bieli z ciepłym odcieniem okleiny meblowej, co pozwoliło uzyskać efekt nowoczesnego i ponadczasowego wnętrza. Przewaga białych elementów tworzy kompozycję, która rozjaśnia kuchnię. Równomierny podział frontów podkreślony jest przez bezuchwytowy system otwierania szafek oraz całkowitą zabudowę sprzętów.

Na podłodze zastosowano dębowe drewno, które konsekwentnie współgra zarówno z elementami na zabudowie, jak i na wyspie. Przestrzeń między blatem a górnymi szafkami najpierw ozdobiono panelami 3D, a następnie zabezpieczono szkłem.

Modny salon

W salonie, pod zabudową TV, odnajdziemy fragment fal, który doskonale komponuje się z gładkimi powierzchniami oraz prostymi formami mebli. Szary narożnik dobrze prezentuje się na tle ścian o delikatnym odcieniu, natomiast stolik kawowy o ciekawej formie wprowadza dynamikę.

W salonie, podobnie jak w całym wnętrzu, dobrze przemyślano kwestię oświetlenia. Część wypoczynkową oświetlają delikatne oprawy sufitowe. Nad wyspą znajdziemy z kolei czarne lampy o kształcie niewielkich kubików, które przyjemnie kontrastują z białym okapem.

Ciepła, przytulna sypialnia

Wyjątkowo przytulna atmosfera czeka na właścicieli w sypialni. Nowoczesne formy współgrają tu z elementami utrzymanymi w stylu eleganckiego glamour. Smaku dodaje charakterystyczna, beżowa tapeta z motywem pikowanej tkaniny, na tle której świetnie prezentuje się tapicerowane, beżowe łóżko. A jednak od razu po wejściu do sypialni uwagę przyciąga dekoracyjna lampa podłogowa z oryginalną, stylizowaną podstawą oraz czerwonym abażurem. To właśnie ona stanowi wyraźny, kolorystyczny akcent.

Tekst: Elżbieta Ławreniuk

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także