PARTNER PORTALU
Ciepła Skandynawia - zobacz przytulne, jasne mieszkanie

Ciepła Skandynawia - zobacz przytulne, jasne mieszkanie

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
13 sie 2019 09:29

Jasna przestrzeń niespełna 60-metrowego mieszkania urzeka prostotą formy i udowadnia, że pewne połączenia - np. jasnego drewna i bieli - nigdy nam się nie znudzą.

W nowocześnie zaaranżowanym mieszkaniu wyraźnie widać wpływ skandynawskiej estetyki. Klarowne, jasne wnętrza zdominowała biel, wiele odcieni szarości i naturalne jasne drewno. Architekci Ewa Kuźniak-Czajkowska i Dominik Kuźniak znaleźli jednak dla tego klasycznego połączenia ciekawą formę. Niebanalne wykorzystanie drewna i wprowadzenie lekko industrialnych akcentów dekoracyjnych pozwoliło nadać mieszkaniu indywidualny rys i sprawiło, że nie jest nudne.

Zobacz też inne projekty tej pracowni

Nie chcąc dzielić stosunkowo niewielkiej przestrzeni i ograniczać dopływ światła, strefę dzienną zaaranżowano w otwartym planie. Uwagę zwraca kompozycja drewnianych lameli, tworząca ażurową ściankę przygotowaną do montażu telewizora. Oprócz istotnej funkcji dekoracyjnej, drewniane przepierzenie oddziela część kuchenną od salonu. Ozdobą części wypoczynkowej jest tapeta z kwiecistym wzorem na ścianie za kanapą. Ze względu na ograniczoną kolorystykę, mocno naszkicowany wzór nie zdominował wnętrza.

Harmonijna kompozycja

Proste białe szafki na ścianie od strony wąskiego korytarza wyznaczają strefę kuchni. Do wykończenia ściany ponad blatem architekci użyli delikatnej mozaiki o kształcie plastra miodu, który dodatkowo podkreślono fugą w kontrastowym, ciemnym kolorze. Ten sam motyw pojawia się również na podłodze w formie modnych, heksagonalnych płytek. Drewniany blat oraz wykończona fornirem wysoka, kuchenna zabudowa doskonale korespondują z szafą w strefie wejściowej. Tutaj również architekci sięgnęli po drewniane lamele, tworząc z nich oryginalną konstrukcję wieszaka na ubrania.

To też Cię zainteresuje: Adaptacja wnętrz zabytkowej kamienicy - apartament i biuro w jednym

Kompozycyjną spójność widać też w sypialni właścicieli. Obok obszernego łóżka pojawiła się tu pojemna szafa o prostych, białych frontach, korespondujących z zabudową kuchni. Kompozycja różnych odcieni szarości na ścianie za łóżkiem urozmaica aranżację wnętrza. W łazience architekci zdecydowali się mocniej zaakcentować industrialną stylistykę. Stąd czarna armatura, grafitowa zabudowa przy toalecie i patchworkowe płytki na podłodze.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także