Dom 140 metrów. Tak można go urządzić!

Dom 140 metrów. Tak można go urządzić!

Autor: Katarzyna Masłowska
15 sty 2018 09:24

Dom Telimena II 1G będzie idealnym rozwiązaniem dla 4-5-osobowej rodziny. Szczególną uwagę w tym projekcie zwraca strona ogrodowa - z zewnętrznym kominkiem i zadaszonym tarasem.

Domy z poddaszem to jedne z częściej wybieranych opcji. Przestronny dom Telimena II 1G, o ciekawej bryle w klasycznym stylu, będzie idealnym rozwiązaniem dla 4-5-osobowej rodziny. Szczególną uwagę w tym projekcie domu zwraca strona ogrodowa - z zewnętrznym kominkiem i zadaszonym tarasem.

Od strony wejściowej dom prezentuje się elegancko i zgrabnie. Białe ściany przełamane są ciepłym drewnem i szarą, stonowaną okładziną klinkierową. Wejście do domu ukryte jest pod niewielkim podcieniem, zapewniającym jednak ochronę przed deszczem i śniegiem. Wiatrołap zmieści dwie szafy, co pomoże w utrzymaniu porządku.

W holu - szeroko otwartym na salon i jadalnię - znajduje się zabudowana klatka schodowa oraz gabinet. Miejsce pod schodami w ramach adaptacji można wykorzystać jako schowek. Pokój dzienny jest połączony z jadalnią i kuchnią. Cała strefa dzienna jest jasna i przestronna. Spiżarnia, zlokalizowana obok kuchni, jest na tyle duża, że z powodzeniem sprawdzi się dodatkowo jako schowek. Całości funkcji dopełnia łazienka oraz garaż i pomieszczenie gospodarcze.

Zobacz także: 20 najlepszych projektów 2017 roku. Te domy podobały się czytelnikom najbardziej

Poddasze to dwa symetryczne pokoje, schowek (garderoba), wspólna łazienka z przejściem do pralni, oraz sypialnia gospodarzy z osobną garderobą. Projekt dostępny w wersji o mniejszej powierzchni użytkowej - Telimena.

Piękne wnętrze

Strefa dzienna to najbardziej reprezentacyjna część domu z poddaszem o wdzięcznej nazwie Telimena II 1G. Ciekawą bryłę w klasycznym stylu wypełniają piękne białe wnętrza z nutą zieleni.

We wnętrzu dominuje biel i czerń. Stonowana kolorystyka i prosta forma to wiodące elementy wystroju. W holu – szeroko otwartym na salon i jadalnię – znajduje się zabudowana klatka schodowa oraz gabinet. Pokój dzienny jest połączony z jadalnią i kuchnią.

Światło i biel w roli głównej

Cała strefa dzienna jest jasna i przestronna. Światło jest jednym z ważniejszych elementów aranżacji salonu. To tutaj toczy się życie rodzinne i towarzyskie, dlatego zadbano o właściwą dawkę promieni słonecznych w tej strefie domu.

Doświetlenie salonu rozwiązano tu na kilka sposobów – zaprojektowano ogromne okna w kuchni i od strony jadalni, jak również przeszklenie ciągnące się na dwie kondygnacje w ścianie, na której ulokowano dwustronny kominek.

Cała strefa dzienna jest niezwykle jasna – biały kolor ścian delikatnie uzupełniono czarnymi elementami: lampami, frontami meblowymi i blatami w kuchni. To minimalistyczne wnętrze ociepla drewniana podłoga w słomkowym odcieniu oraz zielona tkanina obić zastosowana na krzesłach i efektownych pufach.

Wysmakowane dodatki

Na uwagę zasługuje aranżacja ściany z TV. W całości pomalowana na szaro, została ozdobiona ciekawą formą czarnych i białych półeczek. Dodatkowo, drewniana szafka pod telewizorem w kolorze słomkowym posłużyła do wyeksponowania eleganckich bibelotów.

W salonie zaproponowano bardzo ciekawe meble i dodatki. Naturalne piękno drewnianego stołu w jadalni podkreślają zielone obicia krzeseł oraz piękne, czarne lampy. Tej przestrzeni uroku dodaje również duże okno, które sprawia, że przy stole można poczuć się jak w ogrodzie.

Efektownym elementem wystroju salonu jest ściana z kominkiem wykończona cegłą. Ogromne przeszklenie o nietypowym kształcie i niebywałej wysokości jest tu ozdobą samą w sobie. Jako subtelny dodatek zaproponowano delikatny stolik kawowy wykonany z transparentnego szkła.

Technologia wykonania:

fundamenty – betonowe
ściany zewnętrzne – warstwowe z bloczków silikatowych ocieplone styropianem
ściany wewnętrzne – z bloczków silikatowych
strop – gęstożebrowy z elementami żelbetowymi
dach – dachówka ceramiczna bądź cementowa 232,80 m2
elewacje – tynk strukturalny, okładzina klinkierowa oraz drewniana

Charakterystyka energetyczna:

Ep = 100,37 kWh/(m²·rok)
Ek = 91,24 kWh/(m²·rok)

Projekt: Tomasz Flak, Katarzyna Widurska. Fot. Dobre Domy

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także