Dom dla rodziny. Elegancki i wygodny. Piękny projekt z Hamburga

Dom dla rodziny. Elegancki i wygodny. Piękny projekt z Hamburga

Autor: Ewa Kozioł
28 marz 2022 14:10

Domu w niemieckim Hamburgu powstał z myślą o rodzinie z dwójką dzieci. Na 140 m2 udało się stworzyć eleganckie i wygodne wnętrze z nieprzeciętnym klimatem. Subtelne, funkcjonalne oraz idealnie dostosowane do potrzeb mieszkańców.

Główne założenia projektu

Dom o powierzchni 140 m2 powstał z myślą o rodzinie z dwójką dzieci. Projekt zakładał wydzielenie dwóch stref – dziennej oraz prywatnej. Część dzienna dostępna miała być dla rodziny oraz przybywających do domu gości, zaś część prywatna, mieszcząca się na górze, przeznaczona jest do użytku domowników. To właśnie tam znajdują się sypialnie dzieci i rodziców oraz większa z dwóch łazienek. W obydwu strefach dominują jasne kolory, z beżami w roli głównej, a także z różnymi odcieniami szarości. Nie zabrakło tu również mocnych akcentów bieli, która wprowadza do wnętrz spokój i ponadczasową elegancję.

W całym wnętrzu architekci pokusili się również o zastosowanie jednakowej podłogi w jodełkę, dopełniając tym samym oryginalny i ponadczasowy klimat wnętrza. Poza tymi elementami, w domu w Hamburgu znaleźć można ciemne akcenty kolorystyczne, wykładziny z drewna naturalnego, czy draperie.

Pokój dzienny i jadalnia

W pokoju dziennym znaleźć można duży, wygodny komplet wypoczynkowy w kolorze dominującym w całym domu, tj. w szarościach. Ustawiono go na tle ściany w nieco innym odcieniu szarości. Ściana dodatkowo przyozdobiona została sztukaterią. Pokój dzienny otwarty jest na pozostałe pomieszczenia, w tym na jadalnię oraz kuchnię. Dzięki temu przestrzeń wygląda na jeszcze większą, a efekt ten wzmacniają dodatkowo duże okna. Dla wzmocnienia efektu wizualnego zostały one ozdobione okiennicami. Świetnie komponują się one z kolei z białą ścianką telewizyjną wykonaną z białej płyty, co subtelnie oddziela przestrzeń jadalni od salonu.

W jadalni zobaczyć można duży stół. Ten długi mebel, nad którym zawieszono efektowną lampę, otoczono tapicerowanymi krzesłami w szarym odcieniu. Obicia są nie tylko eleganckie, ale i bardzo wygodne, przez co całe wnętrze zyskuje na komforcie.

Kuchnia z czarnej płyty

Czarna lakierowana płyta dominuje w eleganckiej kuchni. Znajduje się ona na otwartym planie, podobnie jak reszta dziennej strefy. Kuchnia jest zarówno elegancka dzięki użyciu czarnej płyty na frontach, jak i funkcjonalna, bo mieści ona całe mnóstwo miejsc do przechowywania. W zestawieniu kuchni z resztą strefy dziennej prezentuje się ona bardzo kontrastowo, co dodatkowo wzmacnia oryginalny i niepowtarzalny efekt wizualny, jaki nadaje przestrzeń nadblatowa wykonana z czarnego spieku kwarcowego. Dzięki tym elementom kuchnia wygląda spójnie oraz niebanalnie.

Sypialnie na piętrze

Znajdujące się na piętrze domu sypialnie urządzone zostały z myślą o potrzebach dzieci oraz małżonków. Są one utrzymane w pastelowej kolorystyce, a swój piękny wygląd zawdzięczają wielu detalom, jakie zostały zastosowane we wnętrzach. To one sprawiają, że wnętrza różnią się między sobą subtelnie i dostosowują maksymalnie do dziecięcych potrzeb. Zastosowana we wnętrzach kolorystyka sprzyja zarówno odpoczynkowi dzieci, jak i nauce oraz zabawie. Jest to możliwe również dzięki zastosowaniu niezbędnych do tego mebli, począwszy od biurka, na wygodnych oraz pojemnych szafach kończąc. Jednak największą uwagę skupiają duże łóżka, które znajdują się w każdej sypialni.

Nowoczesna łazienka

Duża łazienka znajdująca się na piętrze domu, podobnie jak inne wnętrza domu, została urządzona w jasnej kolorystyce. Dzięki połączeniu płytek z drewnem łazienka prezentuje się nie tylko oryginalnie, ale wprost bardzo nieprzeciętnie. Piękna glazura wykonana z delikatnych kamyczków dodatkowo wzmacnia niesamowity efekt wnętrza. Łazienka została urządzona tak, aby każdy mógł czuć się w niej komfortowo. Jest tu więc zarówno wanna, jak i prysznic, dzięki czemu można wziąć długą relaksującą kąpiel lub szybki prysznic. Zostały one oddzielone od siebie za pomocą ścianki działowej, co pozwala na swobodne skorzystanie z prysznica w dowolnym momencie.

Autorzy projektu: , Tomasz Kaim, Agnieszka Drużkowska, pracownia kaim.work, www.kaim.work

Zobacz także Bardzo małe mieszkanie. Dobrze urządzone 35 mkw. Ale piękne!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także