×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Dom dla rodziny. Nowoczesny salon i kuchnia. Piękne wnętrze!

Dom dla rodziny. Nowoczesny salon i kuchnia. Piękne wnętrze!

Autor: Ewa Kozioł
20 marz 2023 08:51
Aktualizacja: 26 marz 2023 13:55

Dom o powierzchni 350 m2 został zaprojektowany dla czteroosobowej rodziny. Wnętrze urządzone jest w stylu nowoczesnym. Królują w nim naturalne, miękkie materiały o wyrazistej fakturze, które nadają przestrzeni elegancki, ale i luksusowy charakter. 

  • Rodzinny dom na wsi ma bardzo wygodny układ wnętrza dopasowany do potrzeb wszystkich mieszkańców. 
  • We wnętrzu królują naturalne, miękkie materiały o wyrazistej fakturze: marmur, kwarcyt, drewno, tkaniny, szkło i skóra.
  • We wnętrzu zastosowano też wiele ciemnych wykończeń. Architekci zdecydowali się na to rozwiązanie, ponieważ właścicielom zależało, aby w dom nie było dużej ilości dekoracji.

Dom idealnie wpisuje się w wiejskie otoczenie, stając się jego harmonijną częścią. Ma też to, na czym właścicielom zależano najbardziej – dużą ilości przestrzeni, której rodzinie brakowało w mieszkaniu w mieście. Miejsce nie brakuje zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. 

Układ 350-metrowego wnętrza jest bardzo wygodny i całkowicie dopasowany do potrzeb każdego członka rodziny. Drzwi wejściowe prowadzą od razu na pierwsze piętro, gdzie znajdują się cztery sypialnie. Na parterze mamy wspólną część dzienną z salonem, kuchnią i jadalnią oraz "serce domu" – przytulny kominek, który uosabia marzenia wszystkich członków rodziny. – Zawsze chciałem mieć duży salon, abyśmy mogli gromadzić się razem wieczorami przy kominku – mówi właściciel.

Centrum kompozycyjnym parteru jest jednak klatka schodowa z drewnianymi stopniami, balustradami z przezroczystego szkła oraz poręczami obitymi skórą.

Naturalne materiały w każdym pomieszczeniu

We wnętrzu królują naturalne, miękkie materiały o wyrazistej fakturze: marmur, kwarcyt, drewno, tkaniny, szkło i skóra. Wyglądają pięknie i nadają pomieszczeniom elegancki, ale i luksusowy charakter. Zastosowano tu także wiele ciemnych wykończeń. Architekci zdecydowali się na to rozwiązanie, ponieważ właścicielom zależało, aby w dom nie było dużej ilości dekoracji i zbędnych detali. 

– Bardzo lubię kontrastowe rozwiązania, zwłaszcza jeśli jasne wnętrze jest urozmaicone przeciwnymi odcieniami – mówi Nataly Bolshakova, założycielka i szefowa studia Bolshakova Interiors. 

Ściana wykończona kamieniem i drewnem w salonie

Centralnym punktem domu jest przestrony salon. Został on połączony z jadalnią i kuchnią, ale każda ze stref mu tu swoje ściśle określone miejsce, zorganizowane zgodnie z jej funkcją. W salonie główną rolę odgrywa duża, modułowa sofa w kształcie litery U ustawiona tak, że można z niej przez duże okna podziwiać widok na ogród, ale też ogrzać się wokół przyjemnego ciepła kominka. Ściana, na której znajduje się kominek wykończona została ciemnym marmurem, którego chłód doskonale łagodzi drewno teakowe. Tak kompozycja prezentuje się niezwykle elegancko i luksusowo. Idealnie pasuje też do jasnej, drewnianej podłogi. 

Aranżację salonu dopełnia dywan w niebieskim odcieniu, kolorystycznie pasujący do niego fotel oraz dwie, proste lampy podłogowe ustawione po bokach kominka, zostały zaprojektowane przez Natalię Bolshakovą specjalnie do tego wnętrza.

Duży stół i kolorowy obraz w jadalni

Część jadalna została zaprojektowana w sposób minimalistyczny. Znajduje się tu duży stół z krzesłami, przeznaczony dla ośmiu osób oraz prosta, wisząca lampa o ciepłym, rozproszonym świetle. Aranżacją ożywia ogromny, abstrakcyjny obraz w jaskrawych kolorach, będący częścią tryptyku "Spacer po mieście", stworzonego przez północnoirlandzkiego ilustratora Nigela Peeka dla Domu Hermès. Geometryczne kształty prezentują się bardzo ciekawie i nadają przestrzeni indywidualnego wyrazu. 

Wyspa wykończona kwarcytem w kuchni

Znajdująca się w głębi domu kuchnia jest wizualnie oddzielona od jadalni przez zastosowanie różnych materiałów na podłodze. Aby uniknąć wrażenia zamkniętej przestrzeni, całą jedną ścianę pokryła zabudowa meblowa przeznaczona na przechowywanie. Jej drewniane fronty w ciemnym kolorze doskonale łączą się ze szklanymi wykończeniami.

Największą dumą, ale i wyzwaniem w projektowaniu kuchni była wyspa. Pokryta została kwarcytem i wydaje się jakby unosiła się nad podłogą. Osiągnięcie efektu absolutnej nieważkości wymagało ogromnego profesjonalizmu i współpracy pomiędzy zespołem architektów i ekipy wykonawczej. 

Produkty i marki wykorzystane w projekcie

• Meble – Poliform

• Żyrandol – Flos

• Podłogi – Atlas Concorde, płytki – Margres

• Dywan – Designers Guild

• Łazienka – Gessi, tapety Glamora, oświetlenie Penta Lladró, Santa & Cole

Projekt wnętrza: Team — Nataly Bolshakova, Anna Denisenko, Alena Grigorenko, www.bolshakova-interiors.com

Zdjęcia: Andrey Avdeenko 

Zobacz także 64-metrowe mieszkanie dla rodziny. Szary salon, biała kuchnia. Zobacz wnętrze po remoncie!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także