×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Dom dla rodziny pod Poznaniem. Piękny salon z kuchnią. Zobacz zdjęcia!

Dom dla rodziny pod Poznaniem. Piękny salon z kuchnią. Zobacz zdjęcia!

Autor: Ewa Kozioł
20 lut 2023 12:10
Aktualizacja: 20 lut 2023 14:36

Dom w Tarnowie Podgórnym został zaprojektowany dla 3-osobowej rodziny. Aranżacja wnętrza nawiązuje do stylistyki lat 70. Jasne kolory pięknie łączą się z drewnem i eleganckim marmurem. Nie brakuje tu miejsce na odpoczynek, ale i na wspólne spędzanie czasu.

  • Otwarta strefa dzienna ma powierzchnię 62 m². Salon z kuchnią i jadalnią przenikają się i korespondują z widokiem na zieleń ogrodu.
  • Salon od kuchni oddziela przepierzenie w postaci ażurowej konstrukcji z półkami na zioła czy książki.
  • W salonie główne miejsce zajmuje rozłożysta kanapa na stalowych płozach z charakterystycznym detalem podłużnych, niskich oparć, w jadalni zaś długi, dębowy stół z krzesłami retro.

Inspiracją do powstania koncepcji projektu była estetyka oraz proporcje architektury wnętrz lat 70-tych. Rozmowy z właścicielami na temat otwartego planu, przenikania zieleni ogrodu do wnętrza, liczne przeszklenia, a także zastane w przestrzeni meble w stylistyce lat 70 – potwierdziły, że to wokół tego kierunku powstanie zupełnie nowa aranżacja. 

– Skupiłyśmy się na tym, aby maksymalnie otworzyć część dzienną, gwarantując wszystkim użytkownikom dużą dowolność poruszania się. Dzięki wyburzeniu ścianek działowych powiększyłyśmy kuchnię i uzyskałyśmy przestrzenny widok zarówno w stronę salonu, jak i jadalni. Dom zyskał obszerną, otwartą strefę dzienną o powierzchni 62 m², gdzie wszystkie funkcje przenikają się i korespondują z widokiem na zieleń ogrodu – mówią architektki. 

Kuchnia wyposażona jest w wygodną, funkcjonalną zabudowę w drewnianym wykończeniu, poprowadzoną na pełną wysokość i szerokość ściany. W monolitycznej ścianie zabudowy stolarskiej wydzielony został przesuwny barek ze szklanymi półkami i wewnętrznym oświetleniem, który po otwarciu dodaje minimalistycznej ścianie dekoracyjnego, eleganckiego animuszu.

Salon od kuchni oddziela przepierzenie w postaci ażurowej konstrukcji z półkami na zioła czy książki. Wyspa dostępna również od strony jadalni, swoją formą i centralnym usytuowaniem integruje przenikające się funkcje. Jej ścianki zostały obłożone marmurem, który płynnym pasem przechodzi w obudowę kominka w salonie, nadając mu poziomą kompozycję. Dzięki temu rysunek materiału został pięknie wyeksponowany na białym tle geometrycznej obudowy spajającej obie kubatury.

Przecinające się bryły, ekspozycja marmurowych slabów, a także ich horyzontalny układ stanowią bezpośrednie nawiązanie do architektonicznych środków wyrazu stosowanych przez modernistów.  Chcąc jeszcze dosadnie podkreślić tę inspirację, przestrzeń dzienna została uzupełniona mocną linią rozłożystej kanapy Noti Rosco, spoczywającej na stalowych płozach z charakterystycznym detalem podłużnych, niskich oparć, oraz długim, dębowym stołem Brooklyn wraz z zastanymi krzesłami retro.

We wnętrzu dominują spokojne, stonowane kolory. Zielenie, dąb, konglomerat kamienny Silestone Kensho zostały wzbogacone o szlachetne materiały takiej, jak  marmur Rainforest Green o bogatym rysunku i użyleniu przywołujący skojarzenie leśnego ukorzenienia. Całość uzupełniają wysublimowane, stalowe detale – mosiężne elementy w lampie Flos IC Lights Suspension, uchwyty szafek kuchennych Zobal, wewnętrzne ściany podświetlanego barku czy cokoły zabudowy kuchennej.

Projekt wnętrza: mgr inż. arch. Małgorzata Zbierska, mgr inż. arch. Emilia Schudy, monarchia.design, www.monarchia.design

Zdjęcia: Emilia Schudy, Małgorzata Zbierska, Paweł Lesiczka

Zobacz także Mieszkanie dla rodziny. Nowoczesny salon, kuchnia z jadalnią. Ależ piękne!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także