PARTNER PORTALU
Dom pod Gdańskiem dla rodziny 2+2. Piękne, nowoczesne wnętrze!

Dom pod Gdańskiem dla rodziny 2+2. Piękne, nowoczesne wnętrze!

Autor: Justyna Łotowska
06 maj 2022 13:12

Czy beton można łączyć z marmurem? Ten projekt to najlepszy dowód, że tak! Wnętrza domu pod Gdańskiem są nowoczesne, eleganckie, a przy tym surowe dzięki obecności betonu! To projekt Marii Nielubszyc z pracowni Pura Design.

  • We wnętrzu domu pod Gdańskiej królują kontrastowe zestawienia, w tym połączenie marmuru z betonem. 
  • Stonowane kolory i szarości są przełamane delikatnymi pastelowymi odcieniami.
  • Kuchnia jest utrzymana w białej kolorystyce połączonej z delikatnym niebieskim odcieniem.
  • Inny projekt z tej pracowni: Kolorowe i jasne mieszkanie trójmiejskiego malarza!

Dom pod Gdańskiem powstał dla rodziny z dwójką dzieci. Za projekt wnętrz odpowiada Maria Nielubszyc z pracowni Pura Design.

- Klienci na pierwszym spotkaniu pokazali mi przykładowe realizacje i materiały, które im się podobają. Wśród inspiracji było wiele zdjęć przedstawiających wnętrza w stylu industrialnym, a z drugiej strony pojawiały się przestrzenie bardziej eleganckie z elementami marmurowymi. Szybko padło pytanie od strony klientów: "Czy beton można połączyć z marmurem?" Po chwili zastanowienia, stwierdziłam: "A czy ktoś powiedział, że nie można?". Tak właśnie powstał ten projekt - mówi Maria Nielubszyc

Elegancka przestrzeń - beton i marmur w jednym projekcie

Powstała elegancka przestrzeń, w której elementy industrialne takie jak czarne, metalowe wykończenia w meblach czy płytki z betonowym wzorem, łączą się z marmurem. Stonowane kolory i szarości są przełamane delikatnymi pastelowymi odcieniami.

- Połączenie betonu i marmuru było zdecydowanie największym wyzwaniem. Chciałam wkomponować w projekt dwa materiały, których zazwyczaj się ze sobą nie łączy. Musiałam znaleźć odpowiedni balans między nimi, zestawiając ze sobą wiele próbek blatów kuchennych, płytek i innych. Ostatecznie uważam, że poprzez połączenie tych dwóch pozornie kontrastujących ze sobą materiałów udało mi się zaprojektować nietuzinkową, elegancką przestrzeń i zupełnie nowe spojrzenie na styl loftowy - wyjaśnia projektantka wnętrza, Maria Nielubszyc. 

W salonie przy kominku architektka stworzyła wygodną przestrzeń wypoczynkową dla całej rodziny. Obraz „ Gra" autorstwa Katarzyny Środowskiej z gdańskiej Galerii Sztuki Glaza Expo Design stanowi główny akcent kolorystyczny nad kanapą. Tłem dla całej aranżacji są ściany w betonowym tynku dekoracyjnym. Przestrzeń salonu dopełniły dodatki ze sklepu Lumann Design, czyli koralowy wazon i filiżanki polskiej marki Modus Design.

- Inwestorzy oczekiwali ode mnie zaprojektowania rodzinnej przestrzeni. Dużą wagę przyłożyłam do zaaranżowania wygodnej strefy wypoczynkowej. W salonie stanął duży, miękki narożnik, który pomieści całą rodzinę wraz z gośćmi podczas spotkań przy kawie - mówi projektantka. 

Kuchnia z marmurowym wzorem

W aneksie Maria Nielubszyc zaprojektowała wyspę kuchenną z elementami wykonanymi z konglomeratu w marmurowy wzór. Nad wyspą zawisła metalowa konstrukcja z czarnych profili, w którą został wbudowany okap. Można przechowywać na niej zioła i przyprawy, które są zawsze pod ręką podczas gotowania.

- Przy dwójce dzieci inwestorzy mają sporo gotowania. Dzięki wyspie kuchennej osoba gotująca może dalej uczestniczyć w rozmowach z pozostałymi domownikami i gośćmi podczas przygotowywania posiłków - wyjaśnia Maria Nielubszyc. 

Kuchnia jest utrzymana w białej kolorystyce połączonej z delikatnym niebieskim odcieniem. Kontrastujące czarne dodatki takie jak uchwyty, bateria kuchenna czy ciekawa lampa marki Step Into Design sprawiają, że przestrzeń jest bardziej wyrazista. W jadalni długi stół z jasnego drewna stanowi idealne miejsce do rodzinnych posiłków i nie tylko.

Nowoczesna łazienka z ciekawymi rozwiązaniami

W łazience z wanną pozornie kontrowersyjne połączenie płytek betonowych z płytkami z marmurowym wzorem, okazało się idealnie do siebie pasować. Surową szarą ścianę z lustrem zestawiono z szafką umywalkową w pastelowym, różowym kolorze.

Myślę, że udało mi się uzyskać nietuzinkowy projekt, właśnie poprzez takie kontrastujące ze sobą zestawienia. Życzę sobie jeszcze więcej takich odważnych klientów, z którymi będę mogła realizować kolejne wyzwania projektowe - podsumowuje projektantka.

Projekt wnętrza: Maria Nielubszyc, pracownia Pura Design
Zdjęcia: Karolina Chęcińska

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także