PARTNER PORTALU
Dom pod Warszawą. Piękne, rodzinne wnętrze. Zobacz zdjęcia!

Dom pod Warszawą. Piękne, rodzinne wnętrze. Zobacz zdjęcia!

Autor: Ewa Kozioł
01 paź 2021 10:29

Dom w Łomiankach Dolnych został zaprojektowany dla trzyosobowej rodziny. Na powierzchni 175 metrów kwadratowych znajduje się piękne i bardzo wygodne wnętrze. Dominuje w nim biel doskonale połączona z czernią, drewnem i złotem.

Architekt Dariusz Grabowski prace nad projektem wnętrza rozpoczął dla trzyosobowej rodziny. Dom miał spełniać potrzeby Kasi, Maćka i ich synka Kuby. W trakcie realizacji inwestycji okazało się jednak, że rodzina się powiększy i niedługo na świecie pojawi się Mikołaj. W tej chwili architekt  pracuje nad projektem dla drugiego syna. Zgodnie z pierwotnym założeniem rodziców będzie miał on własną przestrzeń, która dotąd służyła za pomieszczenie „do wszystkiego". 

– Znam klientów od lat. Projektowałem im wcześniej mieszkanie, więc komunikacja w kwestii ustaleń założeń wyjściowych była bardzo ułatwiona. Wiedzieliśmy, czego możemy się po sobie wzajemnie spodziewać … i zdecydowanie się nie zawiedliśmy – opowiada arch. Dariusz Grabowski, autor projektu wnętrza.

Obie strony pozostają usatysfakcjonowane rezultatem współpracy do dziś. Miało być maksymalnie prosto, przejrzyście, jasno i przestrzennie. I tak właśnie jest. 

Otwarta, wygodna strefa dzienna

Prace rozpoczęły się od zdecydowanej ingerencji w plan parteru. Zamknięty układ, który zaproponował deweloper, nie spełniał bowiem wszystkich potrzeb właścicieli. Zmieniona została więc strefa wejściowa, dzięki czemu uzyskano jedną, wspólną przestrzeń strefy dziennej. Widać to od razu, dzięki przeszklonej ścianie wiatrołapu i otwarciu kuchni na pokój.

– Dom stanowi część bliźniaka, a różnicę w podejściu do traktowania przestrzeni można porównać obejrzawszy segment sąsiadów „zza ściany”, którzy w większości zachowali bardziej zamknięty układ projektu deweloperskiego – mówi arch. Dariusz Grabowski

Głównym elementem łączącym wszystkie otwarte pomieszczenia parteru jest obłożona tłoczonymi w wyrafinowany koronkowy wzór płytka Azteca z kolekcji Deco Artwork. To ona była naszym pierwszym wyborem i inspiracją do dalszych poczynań projektowych. We wnętrzu dominuje biel, czerń na meblach i blatach oraz szara posadzka w kuchni. Znajdziemy tu także sporo elementów w kolorze złota. 

– W momencie, kiedy właścicielka zdecydował się na wybór złotej wanny w łazience, kolor ten pojawił się także w całym wnętrzu. Złoto pięknie uzupełnią „ożywcze” granatowe dodatki – wspomina Dariusz Grabowski

Najważniejszym elementem organizującym przestrzeń parteru jest wyspa kuchenna i gigantyczna,  podświetlana witryna wisząca nad nią. – Tak wielkiej gabarytowo witryny jeszcze do tej pory nie popełniłem. Mimo pierwotnych obaw inwestorów wpisała się ona w przestrzeń idealnie i to właśnie oni są obecnie jej najwierniejszymi fanami (nie tylko wizualnie, ale też pod kątem praktycznym) – podkreśla Dariusz Grabowski

Na uwagę w otwartej strefy dziennej zasługuje także narożny kominek. Jego obudowa wygląda zachwycająco. Wykończona została czarnym granitem, takowym polerowanym gresem i zdecydowanie nowatorskim eksperymentem – płytami betonowymi malowanymi złotą farbą. Ten ostatni zabieg jest raczej niepowtarzalny i póki co zyskuje uznanie u wszystkich odwiedzających dom.

Podświetlone schody

Na piętro prowadzą drewniane schody w jasnym kolorze. Wyglądają pięknie i bardzo efektownie. Dębowo-dywanowe schody zostały bowiem podświetlona taśmą LED, co dodaje im zdecydowanie mniej ziemskiego charakteru. Całość wystroju klatki schodowej uzupełnia monstrualnie wysoka biblioteczka i raczej nietypowe rozwiązanie: prywatna ścianka wspinaczkowa. Została ona stworzona według kategorycznego postulatu pana domu – w ramach kontrasygnaty na wszech panujące złoto. Klatka schodowa ewidentnie łączy preferencje współmałżonków: ścianę ze złotymi posterami Kasi oraz zamiłowanie do sportu Maćka (beton rulez!).

Sypialnia na piętrze

Na piętrze znajduje się sypialnia właścicieli wraz z toaletką. Tu dominuje złoto, które jest powielane w licznym odbiciach lustrzanych, tworząc zaskakujące iluzje optyczne. Aranżację dopełnia biel oraz tapeta Modern Metals firmy York Wallcoverings. Tapicerowany zagłówek zdobiący całą ścianę za łóżkiem nie tylko wygląda pięknie, ale też nadaje sypialni bardziej przytulnego, ciepłego klimatu. 

Pokój syna na sportowo

Oddzielnym wyzwaniem projektowanym był dla architekta pokój Kuby – syna inwestorów. Jego pasją jest sport z ewidentnym naciskiem na piłkę nożną. I to też był motyw przewodni, który od razu widać w pokoju młodego sportowca. Czujemy się tu prawie jak na stadionie piłkarskim, w samym środku boiska czy prawie tak jakbyśmy strzelali gola w bramkę (podświetlaną rzecz jasna), znajdującą się nad wnęką łóżka. 

Autor projektu: Dariusz Grabowski, autorska pracownia projektowania wnętrza Dagar Studio, www.dagarstudio.pl

Zdjęcia: Mateusz Pawelski

Polecamy także Dom w Krakowie: piękny i elegancki. Zobacz wyjątkowe, rodzinne wnętrze!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także