×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Dom w Poznaniu: nowoczesny, jasny, przytulny

Dom w Poznaniu: nowoczesny, jasny, przytulny

Autor: Anna Sołomiewicz
10 sty 2017 09:21
Aktualizacja: 10 sty 2017 14:30

Jasne kolory, nowoczesne meble i klasyczna drewniana podłoga. Tak prezentuje się wnętrze tego pięknego domu dla rodziny z dwójką dzieci.

Dom pokazowy położony w prestiżowej dzielnicy domów jednorodzinnych Warzelnia w Poznaniu zachwyca nowoczesnym, schludnym wystrojem oraz funkcjonalnymi rozwiązaniami. 

Podobnie, jak w przypadku pierwszego domu pokazowego, również i tym razem projektantka Nickel Development, Izabela Januchowska postawiła na podkreślenie aspektu użyteczności designu.

Często zapominamy, że design to nie tylko wyrafinowany wygląd wyposażenia i materiałów wykończeniowych. To przede wszystkim użyteczność, czyli funkcjonalność doskonale odpowiadająca potrzebom mieszkańców – zwraca uwagę Izabela Januchowska. – My przyjęliśmy założenie, że w domu pokazowym mogłaby zamieszkać rodzina z dwójką dzieci – wyjaśnia.

W budynku znajdziemy więc wszystkie strefy funkcjonalne domu. Na pierwszym planie jest strefa dzienna. To miejsce, w którym rodzina może komfortowo spędzać czas podczas gotowania i jedzenia posiłków, wspólnych rozmowach i rodzinnych rozrywkach. Po drugie – strefa rozrywki, która obejmuje pokój z kinem domowym, czyli miejscem na wspólne oglądanie filmów i słuchanie muzyki. Wreszcie – strefa dzieci, która zapewnia komfortowe miejsce do nauki i nieskrępowanej zabawy. Na koniec – prywatna strefa gospodarzy, gwarantująca intymność i gdzie rodzice będą mogli zaznać spokoju i wyciszenia po dniu pracy.

Już po przekroczeniu progu w domu pokazowym uwagę zwraca podłoga. Jest ona ułożona we wzór jodły francuskiej, który był już od czasów renesansowych wyznacznikiem elegancji i dobrego stylu. Wykończenie podłogi w Warzelni różni się jednak od renesansowego tym, że współcześnie stosuje się lakier matowy, a nie taki o wysokim połysku, jaki możemy kojarzyć muzeów urządzanych w dawnych pałacach. Do tego deski mają większą szerokość i długość. Każda z desek, które znalazły się̨ na podłodze w domu pokazowym Warzelni była poddana surowej ocenie pod względem faktury i barwy, a następnie dokładnie przycięta pod kątem 45 stopni. Ułożenie ich w odpowiedni wzór wymaga od rzemieślnika wręcz jubilerskiej precyzji.

Drugim takim elementem są meble korespondujące z eleganckim, minimalistycznym wykończeniem wnętrz. Połączenie stylu poznańskiego producenta mebli NOTI z wyjątkowym charakterem całej inwestycji pokazuje, że dobrego designu nie musimy szukać w świecie. Podobnie możemy powiedzieć, że kuchnie projektowane i budowane w Polsce dorównują swoją klasą światowym markom. Dyskretne przejścia pomiędzy elementami zabudowy, w tym drzwi licowane z płaszczyzną ściany połączone z bielą frontów nadają kuchni stworzonej przez Mebel Design wyjątkową elegancję.

Wisienką na torcie jest sypialnia gospodarzy połączona w jedną przestrzeń z łazienką. Dominującym elementem tej przestrzeni jest wolno stojąca wanna, zaaranżowana na wzór luksusowych pokoi hotelowych. Przestronne wnętrze warzelni pozwala na taki zabieg. Sypialnia z łazienką jest oazą rodziców, tym bardziej, że łazienka dzieci znajduje się w ich strefie – na innej kondygnacji.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także