PARTNER PORTALU
Dwa mieszkania w jednym: pomysł na połączenie

Dwa mieszkania w jednym: pomysł na połączenie

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 kwi 2008 00:00

Efektowny apartament to połączone ze sobą dwa, pierwotnie odrębne mieszkania. Jedno zostało przeznaczone na „dzienną” aktywność – tu się gotuje, pracuje i relaksuje, drugie stanowi „nocną”, intymną strefę.

Apartament zaprojektowano pod kątem roli, jaką pełni w życiu jego użytkowniczki – dojrzałej, świadomej swoich oczekiwań bizneswoman. Właścicielka, na co dzień mieszkająca w niewielkim miasteczku, w zacisznym domu, potrzebowała lokum, w którym mogłaby prowadzić interesy.

Krakowski apartament to zarówno centrum zarządzania biznesem i baza wypadowa, jak też miejsce, w którym przyjmuje się gości i prowadzi poważne rozmowy. Jego wystrój jest wizytówką inwestorki, świadczącą o jej wysmakowanym guście, zamiłowaniu do porządku i solidności.

Kuchnia, w której się gotuje

Kuchnia bynajmniej nie jest efektowną dekoracją. Tu się naprawdę gotuje, i to potrawy niebanalne – pani domu lubi przywozić ze służbowych podróży pamiątki i meble, ale także egzotyczne przepisy. A nic tak nie sprzyja rozmowom o interesach, jak wspólne przyrządzanie posiłku, kuchnia zaś może być świetnym miejscem integracji ze współpracownikami.

Centrum kuchennej przestrzeni i kulinarnych działań stanowi wyspa z płytą indukcyjną i pojemnymi szafkami. Jej pojawienie się wymusiła obecność okna tarasowego – wypełniając ścianę, uniemożliwiło ustawienie tam zabudowy. Połączony z wyspą niewielki stolik służy gościom, którzy popijając wino asystują przy gotowaniu. Sama pani domu także lubi tu przysiąść i przejrzeć gazetę. Przez całe lato integralną częścią kuchni jest także taras, na którym najlepiej smakuje kawa.

Przepis na otwartą przestrzeń

Zarówno rozkład mieszkania, jak i jego przeznaczenie, sugerowały otwarcie wnętrz, tak by ułatwić komunikację. Stąd między kuchnią a salonem, w którym stoi też stół jadalniany, znalazł się prostokątny otwór.

Zamiar, aby wypełniły go szklane drzwi prawdopodobnie nigdy nie zostanie zrealizowany – tak bardzo sprawdza się w tym przypadku wersja zintegrowanej, otwartej przestrzeni. W układ dyskretnie oddzielonych, ale jakby „niedomkniętych” pomieszczeń, dzięki ażurowej ściance, włączony został także hol.

Ciepłe kolory we wnętrzu

Cała „dzienna” część apartamentu jest urządzona w piaskowo-beżowej tonacji, z dominantą ciepłych brązów, jakie pojawiły się tu za sprawą egzotycznego drewna. Zarówno meble w kuchni, jak i w jadalni to wenge, tyle że w jaśniejszym i ciemniejszym wydaniu, zaś podłogę pokrywa merbau.

Drewniane płaszczyzny rozświetlają i ożywiają lśniące fronty szafek z lakierowanego szkła, małe szklane prostokąty zatopione w blacie stolika, szklane drzwi. Światło odbija też jasnokremowy, polerowany gres na kuchennej podłodze. Elementem, który dostarczył stonowanym wnętrzom dodatkowej dawki energii jest czerwień, ożywiająca to eleganckie architektoniczne adagio.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także