Eleganckie mieszkanie w Wilnie

Eleganckie mieszkanie w Wilnie

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
09 kwi 2017 09:42

Kolory drewna, delikatne szarości i dużo światła. Tak przedstawia się eleganckie wnętrze loftu w Wilnie.

Właścicielami mieszkania jest młoda para, która zażyczyła sobie przytulnego wnętrza w Skandynawskim stylu, z domieszką nowoczesnego loftu. Niecodzienna kombinacja kilku różnych stylistyk zaowocowała pięknym wnętrzem, które zachwyca przestrzenią, stonowanymi kolorami oraz nowoczesnymi formami.

Mimo, że apartament jest sporych rozmiarów, bo ma aż 85 metrów kwadratowych, architekt potraktowała przestrzeń z dużym szacunkiem, wykorzystując do maksimum powstałe wolne miejsca – na przykład pod schodami, gdzie zaplanowała praktyczny schowek.

Dolną kondygnację apartamentu stanowi salon otwarty na dwa piętra. Wysoki sufit wykorzystano do zamontowania ciekawego industrialnego akcenty w postaci pokaźnych rozmiarów wiatraka. Bezpośredni widok na maszynę w ruchu mają domownicy przebywający w przeszklonej sypialni, usytuowanej na antresoli. Na tej samej kondygnacji znajduje się również niewielka łazienka oraz pokój do pracy. Otwierający się w pionie na sypialnię pokój dzienny, w poziomie sąsiaduje z kuchnią, urządzoną w kombinacji chłodnej bieli į przytulnego drewna.

Drewno jest obecne w aranżacji całego mieszkania, pod postacią różnych elementów – od stolika kawowego do wydokiej zabudowy. Wzrok przyciąga zwłaszcza oryginalny parawan z pionowych drewnianych desek, przesłaniający strefę dzienną od strony holu.

Projekt: arch. Indre Sunkodiene, InArch, www.inarch.lt

Zdjęcia: Leonas Garbačauskas

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także