PARTNER PORTALU
Eleganckie mieszkanie we Wrocławiu. Zielona kuchnia i złote dodatki!

Eleganckie mieszkanie we Wrocławiu. Zielona kuchnia i złote dodatki!

Autor: Ewa Kozioł
08 cze 2022 12:23

Mieszkanie o powierzchni 50 m2 znajduje się w odrestaurowanej wrocławskiej kamienicy. Wysokie pomieszczenia i duże, tradycyjne okna sprawiają, że jest jasne i przestronne. We wnętrzu króluje zieleń i złoto. Ten szlachetny duet nadaje wnętrzu wyjątkowy charakter. 

  • Kolorem bazowym w całym wnętrzu jest neutralna, uniwersalna biel oraz intrygująca zieleń, które pięknie zestawiono ze złotymi dodatkami.
  • Białe są w mieszkaniu meble w jadalni, salonie i sypialni, frontach zabudowy meblowej garderoby i kuchni, ceramika łazienkowa oraz ramy obrazów.
  • Butelkowa zieleń pojawia się na kanapie, meblach kuchennych, półkach, na ścianach, a nawet na sufitach.
  • Wnętrze w niepowtarzalny sposób zdobi oryginalna, designerska biżuteria w kolorach złota. Znajdziemy ją w każdym pomieszczeniu.

W mieszkaniu znajduje się przestronny salon, połączony z kuchnią i odrębną sferą jadalną, duża sypialnia połączona z garderobą, spora łazienka i tradycyjny korytarz. Każda ze stref urządzona jest wygodnie i funkcjonalnie. Architekci z pracowni KODO zadbali też spójną aranżację całego wnętrza. Stylową, niezwykle wysmakowaną, tradycyjną w tonie. 

Kolory we wnętrzu: biel i zieleń

Kolorem bazowym w całym wnętrzu jest neutralna, uniwersalna biel oraz intrygująca zieleń, które pięknie zestawiono ze złotymi dodatkami. Ta barwna kompozycja jest niezwykle przemyślana. Każdy kolor ma tu swoje miejsce i ściśle określone, dobrze wyważone proporcje.

Biel znajduje się na większości sprzętów – na lekkich meblach w jadalni, salonie i sypialni, frontach zabudowy meblowej garderoby i kuchni, na ceramice łazienkowej oraz na drobnych elementów dekoracyjnych w postaci ram obrazów. Przełamuj ją intensywny kolor ciemnej, butelkowej zieleni, w przemyślany sposób wykorzystany w wybranych strefach. Pojawia się na meblach kuchennych, wyselekcjonowanych frontach zabudowy garderobianej, naściennych półkach oraz dużych płaszczyznach ścian. Przeniesiona jest nawet na sufit holu czy górne partie łazienki. Kwintesencją jej obecności we wnętrzu jest jednak rozłożysta kanapa w salonie, tapicerowana mięsistą, aksamitną tkaniną oraz niepowtarzalna w swojej urodzie naturalna zieleń roślin doniczkowych.

Złote dodatki 

Wnętrze w niepowtarzalny sposób zdobi oryginalna, designerska biżuteria w kolorach złota. Znajdziemy ją w każdym pomieszczeniu. Przestrzenne oprawy lamp w nieoczywistych formach, złote ramy obrazów, utrzymana w tej samej kolorystyce armatura łazienkowa i kuchenna od razu przykuwają uwagę. Prosty w formie, wręcz minimalistyczny wystrój, zyskał biżuteryjny szlif, wnoszący do jasnych pomieszczeń powiew luksusu i elegancji. Unikatową kompozycję uzupełniono delikatnymi, szarymi grafikami, żyłkowaniem blatów oraz urokliwą tapetą w łazience.

Autorzy projektu: KODO Projekty i Realizacje Wnętrz, www.kodo.pl

Zdjęcia: KODO Projekty i Realizacje Wnętrz

Zobacz także 80-metrowe mieszkanie w Warszawie. Drewniane lamele i granatowa sofa!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także