×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Eleganckie wnętrze. Brązowe meble w kuchni, szara kanapa. Piękne mieszkanie!

Eleganckie wnętrze. Brązowe meble w kuchni, szara kanapa. Piękne mieszkanie!

Autor: Ewa Kozioł
02 marz 2023 12:49
Aktualizacja: 02 marz 2023 17:13

Ciemne odcienie czekolady i grafitu królują w 70-metrowym mieszkaniu. Wnętrze oczarowuje dynamiką kompozycji, bogactwem faktur i dbałością o najdrobniejsze detale. Zachwyca też elegancją i najlepszym wzornictwem. To prawdziwa oaza dobrego samopoczucia.
  • Wyrafinowane wnętrze warszawskiego mieszkania, zaprojektowanego przez pracownię MIKOŁAJSKAstudio, od wejścia hipnotyzuje swoją głębią.
  • Wnętrze jest eleganckie i zachęca wypoczynku. Łączy współczesny luksus z wielkomiejską wygodą.
  • Wzajemne oddziaływanie głębokich tonów intryguje, tworząc jednocześnie bezpieczny azyl, który inspiruje do rozmowy. To idealna przestrzeń do życia – jak twierdzą jego mieszkańcy.

Realizacja tego 70-metrowego mieszkania była wyzwaniem, m.in. poprzez nietypowy styl, który wybrali właściciele. Sterylna biel, która towarzyszy inwestorom na co dzień w pracy, została celowo zdetronizowana, ustępując miejsca wyrazistej, ciemnej kolorystyce. Życzeniem właścicieli były eleganckie, zachęcające do wypoczynku wnętrza, łączące współczesny luksus z wielkomiejską wygodą. Użycie kilku dominujących materiałów oraz niezwykła dbałość o detale, pozwoliły stworzyć projekt skrojony na miarę potrzeb jego użytkowników. Od razu po przekroczeniu progu czuć przedsmak tego, co czeka nas w dalszej części – konsekwentne zastosowanie materiałów wykończeniowych, kolorystyki i stylu.

– Inwestorom zależało na stworzeniu przestrzeni współczesnej i eleganckiej. Mieszkanie miało być bezpieczną przystanią, miejscem do odpoczynku i wyciszenia. Ze względu na codzienną pracę w bardzo jasnych, sterylnych wnętrzach, właścicielom zależało na odmianie – ciemnych barwach, przyćmionym świetle i nastrojowym otoczeniu – wyjaśnia Ida Mikołajska, architektka, współwłaścicielka pracowni MIKOŁAJSKAstudio.

Hol z wbudowaną szafą i niewielką konsolą

Strefa wejściowa to hol, z którego można udać się do części prywatnej i dziennej. Zaprojektowano go minimalistycznie – podłogę pokrywają szare gresowe płyty, zgrabnie przechodzące w ciemnobrązowy parkiet. Architekci zadbali, by w niewielkiej przestrzeni znalazło się miejsce na wbudowaną szafę i niewielką konsolę.

Salon połączony z otwartą kuchnią

Salon, połączony z otwartą kuchnią, perfekcyjnie komponuje się z całością mieszkania. Wszystko pasuje tu do siebie idealnie – od ciemnych płytek, ułożonych w prosty, geometryczny wzór, poprzez kontrastujący, wykorzystany w kuchni spiek kwarcowy, aż po drewniane lamele. Do odpoczynku zachęca szara, wygodna sofa modułowa, a także niepodważalne serce pomieszczenia – narożny biokominek.

Kuchenna zabudowa perfekcyjnie komponuje się z pozostałą częścią mieszkania. Ciemnobrązowe fronty, harmonizują z czarnymi elementami, nadając pomieszczeniu eleganckiego sznytu. Wrażenie robi też przechodząca w stół wyspa, w której znalazło się m.in. miejsce na minibar.

Część prywatna: przytulna sypiania i wygodny gabinet

Sypialnia gospodarzy to elegancka i zarazem ciepła strefa wypoczynku. Pierwsze skrzypce gra tu duże, tapicerowane ciemnoszarym materiałem łóżko z miękkim wezgłowiem. Ściana za łóżkiem została wykończona przykuwającym wzrok spiekiem o zachwycającym wzorze i antracytowymi lamelami.

Właścicielom zależało również na domowym biurze. Gabinet urządzono w niewielkim pomieszczeniu – stanęło tu biurko dla dwóch osób i wygodna sofa, na której można przenocować gości. Ciemna, spokojna paleta barw sprzyja wyciszeniu i skupieniu na pracy. Konsekwencję w stosowanych materiałach i kolorach widać również w łazience. Tam także króluje odważne połączenie eleganckiego, ciemnego drewna i antracytowych płytek.

Pracowni MIKOŁAJSKAstudio udało się zaprojektować prawdziwą oazę dobrego samopoczucia, z dala od reszty świata. Wzajemne oddziaływanie głębokich tonów intryguje, tworząc jednocześnie bezpieczny azyl, który inspiruje do rozmowy. To idealna przestrzeń do życia – jak twierdzą jego mieszkańcy.

Projekt wnętrza: Krystyna Mikołajska, Ida Mikołajska, MIKOŁAJSKAstudio, www.mikolajskastudio.pl

Wizualizacje: MIKOŁAJSKAstudio

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także