×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Eleganckie wnętrze. Jasne i przytulne. Zobacz piękny dom w Będzinie!

Eleganckie wnętrze. Jasne i przytulne. Zobacz piękny dom w Będzinie!

Autor: Ewa Kozioł
17 paź 2022 19:29

Dom w Będzinie urządzony jest elegancko i nowocześnie. Zapewnia wygodną przestrzeń do życia młodym właścicielom. We wnętrzu króluje piękna kompozycja kolorów i materiałów, które nadają mu wyjątkowy klimat.

  • Zieleń w różnych postaciach jest głównym motywem przewijającym się w nowoczesnym, jasnym wnętrzu.  
  • Ściana w wiatrołapie pokryta fototapetą z motywami roślinnymi od Double Room skrywa drzwi prowadzące bezpośrednio do kuchni.
  • Strefa dzienna jest otwarta. Salon łączy się z kuchnią, przy której znajduje się miejsce na jadalnię. 

Punktem wyjścia do prac nad projektem wnętrza domu w Będzinie była zieleń. Właściciele posiadali już bowiem sporą ilość roślin doniczkowych i musiało się dla nich znaleźć miejsce w każdym pomieszczeniu. I tak też się stało! Zieleń w różnych postaciach – ożywionej i nieożywionej, naturalnej i sztucznej oraz po prostu jako kolory, pojawia się w salonie, w kuchni, łazience czy holu.

Już w wiatrołapie mamy zapowiedź tego, co dalej znajduje się we wnętrzu. Ściana pokryta fototapetą z motywami roślinnymi od Double Room skrywa drzwi prowadzące bezpośrednio do kuchni. Naprzeciwko znajduje się pojemna szafa z tapicerowanym siedziskiem w kolorze brudnej zieleni. Przez czarne drzwi przechodzimy do otwartej części dziennej, w której znajdują się także schody na poddasze z czarną balustradą wykonaną ze stalowej siatki.

Zielona sofa w salonie

Salon jest jasny i przestronny. To zasługa zastosowanych kolorów, ale także dużych okien oraz wysokości samego pomieszczenia. Charakteru nadaje wnętrzu zieleń. W tym kolorze jest sofa oraz dekoracyjne płytki, którymi wykończona jest ściana za wolnostojącym kominkiem. Dużą rolę w aranżacji odgrywa również oświetlenie. Wysoki salon wymagał bowiem nie tylko oświetlenia górnego pod wysokim dachem, ale i bardziej dyskretnego na ścianie i przy sofie. 

Elegancki fornir w kuchni

W kuchni znajduje się duża, głęboka szafa z forniru w ciepłym, jasnym wybarwieniu oraz szafki dolne  w ciemnym, grafitowym kolorze z powłoką velvet, które zapewniają dużo miejsca na przechowywanie. Całość spaja czarny, granitowy blat oraz białe, błyszczące płytki zdobiąca ścianę tuż nad nim, których kolor został dopasowany do oryginalnego, betonowego sufitu. W kuchni elementem wyrazistym elementem jest jednak barwna fototapeta z roślinnym wzorem – dokładnie taka sama, jak ta zastosowana w wiatrołapie. Projektantka wykończyła nią fragment ściany między szafkami stojącymi i szafą kuchenną. 

Podłogę w całej strefie dziennej wykończono panelami winylowymi w kolorze postarzanego kasztanowca. W kuchni jednak winyl jest w nieco innym wydaniu. Pojawi się jako wzór w kształcie rombów w trzech kolorach, dzięki czemu nabiera głębi. Fornirowana szafa w kuchni przechodzi dalej na ścianę, aby do strony salonu zmienić się w otwarte półki okalające drzwi do wiatrołapu. 

DSC_5108-Edit-Edit.jpg
DSC_5108-Edit-Edit.jpg

Biel i czerń w łazienkach na parterze

Na parterze znajdują się dwie łazienki, które wykończone są tymi samymi płytkami. Białe, wielkoformatowe płytki z czarnymi smugami wypełniają ściany i podłogi obu pomieszczeń. W mniejszej łazience mamy przewagę koloru czarnego. Część ścian pomalowana jest na czarno, czarne drzwi też robią swoje. Dopełnieniem są czarne oprawy oświetleniowe, armatura, szafka oraz postument umywalki. W drugiej, większej łazience, mieszczącej się przy sypialni zdecydowanie więcej jest bieli. W tym kolorze mamy armaturę, oprawy oświetleniowe, drzwi i zabudowę meblową.

Brązowe panele w sypialni, fototapeta w łazience na poddaszu

Na poddaszu znajduje się przytulna sypialnia z własną łazienką. Obie przestrzenie są wygodne i spełniają wszystkie potrzeby właścicieli. Sypialni urządzona jest w ciemnych, ciepłych kolorach, które sprzyjają wypoczynkowi i zapewniają spokojny sen. Rewelacyjnie prezentuje się szczególnie wezgłowie łóżka, które tworzą cztery panele o różnych kształtach w brązowym kolorze. Ich forma, jak podkreśla projektantka powstała przez przypadek i w ostatniej chwili.

W sypialni za ścianą pokrytą fototapetą mamy natomiast ukryte wejście do łazienki z wanną, w której króluje tapeta z takim samym wzorem, jak ta zdobiąca ściany na parterze.

Projekt wnętrza: Joanna Ochota, Archimental, www.conceptjoana.archimental.com

Zdjęcia: Joanna Jawor

Zobacz także Eleganckie wnętrze. Szary salon, biała kuchnia. Ależ piękne!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także