
Eleganckie wnętrze: niesamowity projekt!
Projekt wnętrz domu w okolicach Łodzi jest mieszanką stylu boho z elementami nowoczesnej klasyki. Całość została ubrana w bardzo przemyślane detale, nietuzinkowe i charakterystyczne dodatki oraz w pastelowe kolory.

Przestrzeń objęta zakresem projektu jest ciepłym wnętrzem, któremu charakteru dodają nietypowe detale i dodatki. Widać to już po przekroczeniu domu. W części wejściowej odnajdziemy, bowiem drewniane drzwi w rustykalnym stylu oraz zaprojektowaną na zamówienie posadzkę wykonaną z mozaiki o nieszablonowym wzorze. Uwagę przykuwa także zabudowa meblowa w pastelowym różu ukrywająca drzwi do garażu. Na drugiej ścianie znajduje się zaś betonowy tynk, a na jego tle - drewniane meble.
Jasna, otwarta strefa dzienna
W strefie dziennej uwagę przyciągają schody wsparte na metalowej, białej konstrukcji z oryginalną balustradą wykonaną z naturalnego drewna. Konstrukcję tą wykorzystano także po raz drugi. Tym razem w formie ażurowej ścianki, oddzielającej przestrzeń wejściową od salonu. Ważnym elementem otwartej strefy dziennej jest także mikrocementowa posadzka w kolorze ciepłej, jasnej szarości. Zastosowano ją na podłodze na dolnej kondygnacji w domu.
Część dzienna z wysokim sufitem jest główną częścią domu. Beżowe, klasyczne kanapy współgrają tu z dodatkami – dywanem o delikatnym wzorze oraz drewnianymi stolikami kawowymi. Metalowa ścianka oddzielająca część dzienną od komunikacji została wykorzystana jako stelaż na półki, na których swoje miejsce znalazły urocze lampki-mapłki, które idealnie współgrają z nietypową, złotą lampą podłogową w kształcie palmy.
Przejście z części salonowej do jadalniano-kuchennej zaakcentowane jest przez kominek obłożony płytkami. Wkład kominkowy o czarnej ramie współgra z kaflami, tworząc wrażenie obrazu na ścianie. Na dodatkową uwagę zasługują nietypowe dekoracje nad kominkiem – wyszukane plecione talerze nadają kompozycji niezwykłego charakteru. Część kuchenno-jadalniana podkreślona została przez rustykalne belki podsufitowe, a także przez piękny etniczny dekor w formie intarsji znajdujący się na półwyspie kuchni. Istotnym elementem jest tu również stół o nietypowej formie nóg. Koncentruje on na sobie całą uwagę, więc krzesła i dodatki zostały dobrane tak, by nie przytłoczyć małego dzieła sztuki. Kuchnię od jadalni oddzielają płytkami o geometrycznym wzorze. W pasie między szafkami mamy – tynk betonowy. Okap został lekko zamaskowany półkami w metalowym stelażu spełniającym rolę kwietnika. Drzwi do pomieszczenia gospodarczego ukryte zostały w zabudowie meblowej.
Wygodna strefa nocna
Sypialnia została podzielona na dwie strefy: biurową oraz nocną. W części biurowej odnajdziemy oryginalne biurko oraz dużą szafę o nietypowych frontach – w owalnych otworach znajdziemy rattanową matę w jasnym odcieniu. Aby nadać wnętrzu intymności przeszklenie antresoli zostało przysłonięte ciężkimi, aksamitnymi zasłonami. W części nocnej główną rolę gra łóżko z wiklinowym zagłówkiem w kształcie stokrotki. Tutaj ponownie została użyta tapeta w akwarelowy wzór. W garderobie wykorzystano maksimum przestrzeni. Na ścianie kolankowej zaprojektowano dużą komodę, dalej szafę z wysuwanymi półkami oraz drążek na ubrania wiszące.
Piękne łazienki
Obie łazienki stanowią siostrzane wersje, dzięki zastosowaniu tych samych płytek podłogowych, ściennych i dekoru. W pokoju kąpielowym przy sypialni znajduje się duża wanną pięknie wyeksponowana na tle ściany z drewnopodobymi płytkami. Całość dopełnia prysznic ukryty za geberitem oraz umywalka podwieszoną nad szafką z szufladami. Główną rolę gra tu jednak piękna posadzka.
W drugiej łazience płytki drewnopodobne zastosowane są na ścianie z umywalkami i prysznicem. Pozostałą część wnętrza wykończono białymi płytkami. Po prawej stronie odnajdziemy umywalkę podblatową na szafce z półką, a dalej kabinę nartyskową dostosowaną do ukosu dachu.
W małej przestrzeni w.c. udało się uzyskać maksimum funkcjonalności. Po lewej stronie pomieszczenia zaprojektowana została duża szafa w kolorze różowym, która płynnie łączy się z szafką na umywalkę. Na ścianie zastosowano nietypową tapetę w akwarelowy wzór. Na pozostałych ścianach odnajdziemy białe, matowe płytki, które ładnie uzupełniają przestrzeń.
Projekt: Marta Ogrodowczyk Studio (Marta Ogrodowczyk, Marta Piórkowska), www.martaogrodowczyk.pl
Wizualizacje: Elżbieta Paćkowska