PARTNER PORTALU
Eleganckie wnętrze. Przytulny salon, kolorowa kuchnia. Piękny dom w Warszawie!

Eleganckie wnętrze. Przytulny salon, kolorowa kuchnia. Piękny dom w Warszawie!

Autor: Ewa Kozioł
28 wrz 2022 08:56

Ten przestronny dom w Warszawie idealnie spełnia potrzeby młodej, nowoczesnej pary. Parter jest pobudzający i energetyczny. Piętro to poziom wyciszenia i odpoczynku. Wszystko jest dokładnie tak, jak sobie wymarzyli właściciele!

  • Strefa parteru domu jest najbardziej pobudzająca, energetyczna. 
  • Głównym punktem przyciągającym uwagę w otwartej przestrzeni dziennej jest miedziana ściana w kuchni.
  • Strefa piętra to poziom wyciszenia oraz odpoczynku. Królują tu dużo bardziej stonowane barwy niż na parterze, pozwalające się zrelaksować.

Dom w Warszawie został zaprojektowany dla młodej i nowoczesnej pary. Właściciele zajmują się branżą kreatywną, poprosili więc architektki, aby ich osobowości płynnie łączyły się z miejscem, w którym mieszkają.

– Właściciele oboje pracują z domu i z tego względu postanowiłyśmy podzielić dom na strefy. Strefa parteru miała być najbardziej pobudzająca, energetyczna, miała również zaciekawić użytkownika na tyle, żeby chciał zobaczyć więcej. Strefa piętra przeznaczona została natomiast na sen i odpoczynek   – podkreślają projektantki z Butterfly Studio. 

Miedziana ściana w kuchni, lamele w salonie

Głównym punktem przyciągającym uwagę w otwartej przestrzeni dziennej jest miedziana ściana w kuchni. Właściciele uwielbiają ten materiał, dlatego został on wyeksponować we wnętrzu w nowoczesny, nieprzegadany sposób. W kuchni, czyli w sercu domu, pojawiła się łuska w tym odcieniu pięknie łącząca się z zielenią, granatem oraz różem, które przenikają się ze sobą w całym wnętrzu. 

Właściciele lubią też geometrię oraz różne faktury, co oczywiście widoczne jest we wnętrzu. – Chciałyśmy podkreślić wszystkie obłe formy w domu (włączniki, stoliki, lampy, łuski itd.), wpisując dodatkowo fornirowany okrąg w lamele za sofą. Widać go dopiero wtedy, kiedy staniemy pod odpowiednim kątem – ze strefy jadalni widzimy tylko antracytowe lamelki – mówi Joanna Felczuk. 

Przytulna sypialnia z garderobą i łazienką

Strefa piętra to poziom wyciszenia oraz odpoczynku. Sypialnia została połączona z garderobą oraz łazienką. Królują tu dużo bardziej stonowane barwy niż na parterze, pozwalające się zrelaksować. W sypialni główne miejsce zajmuje duże, wygodne łóżko w odcieniu różu waty cukrowej. – Postawiłyśmy na elementy wyciszające: tekstylia, tapicerowane łóżko oraz siedzisko krzesła, a na ścianie pojawiła się tapeta marki Wall&Deco. Lampy w tym pomieszczeniu również nawiązują do obłości – wyjaśnia Anna Baranowska.

Łazienka zgodnie z życzeniem pani domu urządzona jest w klimacie małego spa. Mamy tu dużą ilość klimatycznego oświetlenia, przy którym można odpocząć w wolnostojącej wannie. Na ścianie za wanną rewelacyjnie prezentują się płytki ułożone w jodełkę, nawiązujące do tej dębowej, która została położona w całym domu. W łazience nie zabrakło także miedzianych elementów oraz pięknych baterii marki Gessi.

Kamienne płytki w łazience gościnnej

Wisienką na torcie na piętrze jest łazienka gościnna. Właściciele chcieli, aby swoim stylem nawiązywała ona do klimatu łaźni tureckiej. Cała łazienka została więc wyłożona kamiennymi płytkami w odcieniach szarości. Na wejściu największe wrażenie robi podświetlona, orientalna tapeta w łuku. Przestrzeni prysznica zdobiłą granatowe płytki w kształcie łuski nawiązujące do tych w kuchni. Blat oraz szuflady zostały wykonane ze spieku dobranego kolorystycznie do szarości płytek. Projektantki nie zapomniały o miedzi – tym razem w tym materiale mamy kinkiety obok lustra. 

Cegła i stalowe regały w pokoju gier planszowych

Na samej górze, czyli poddaszu mamy pokój gier planszowych. To pomieszczenie miało być nieco bardziej industrialne, w klimacie barowym. Głównym elementem jest tu profesjonalny stół do gier. W tej przestrzeni projektantki postawiły na cegłę, industrialne grzejniki oraz stalowe regały. W przyszłości pojawią się również siedziska pod skosem oraz ledony.

Kolorowe kinkiety na klatce schodowej

Klatka schodowa jest dosyć wąska, natomiast nawet w tej części architektki chciały wprowadzić element zaskoczenia. Ozdobami stały się więc tu przepiękne i kolorowe kinkiety marki MarketSet. W drodze na piętro towarzyszą im dodatkowo ledy w podstopnicach. W całym domu zostały także zastosowane włączniki światła oraz gniazdka polskiej marki Vectis.

Projekt wnętrza: Joanna Felczuk, Anna Baranowska, Butterfly Studio, www.facebook.com/butterflystudiovisualisations/, www.instagram.com/butterflystudiodesign/

Zdjęcia: Marcin Grabowiecki

Zobacz także 85-metrowe mieszkanie we Wrocławiu. Szara kanapa w salonie, białe meble w kuchni!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także