×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Eleganckie wnętrze. Stylowy salon i kuchnia. Mieszkanie w kamienicy zachwyca!

Eleganckie wnętrze. Stylowy salon i kuchnia. Mieszkanie w kamienicy zachwyca!

Autor: Ewa Kozioł
15 gru 2022 19:15

Na mieszkanie o powierzchni niemal 90 metrów znajduje się w zabytkowym, gruntownie odrestaurowanym budynku we Wrocławiu. Jego wyjątkowy klimat podkreślają historyczne w formie okna oraz wysokie sufity. Wnętrze jest eleganckie, ale nie pozbawione nowoczesnego klimatu.

  • Na mieszkanie o powierzchni 84,87 m² składa się korytarz, przestronna strefa dzienna, sypialnia i łazienka.
  • Elementami, które nadają tej przestrzeni designerski szlif są zastosowane na ścianach faktury i materiały – kreatorzy niezwykłej głębi i klimatu nowoczesnej elegancji.
  • Wypełniony stonowanymi brązami i szarościami salon wyposażono w stylowe meble, uzupełniając je strukturą tkanin, dywanów i wyrazistą barwą dodatków. Kuchnia to opowieść pisana drewnem.

Podstawą nieszablonowej aranżacji jest niepowtarzalny klimat mieszkania – jego układ, historyczne w formie okna oraz wysokie sufity, które podkreślono podwieszanymi panelami w postaci łuków, korespondujących z owalnymi wykuszami okiennymi. Elementami, które nadają tej przestrzeni designerski szlif są zastosowane na ścianach faktury i materiały – kreatorzy niezwykłej głębi i klimatu nowoczesnej elegancji. Unikatowe wykończenie cegły, oryginalne strukturalne tynki wapienne, okładzina z płyt meblowych oraz nietypowe powierzchnie odbijające światło – to życzenia klienta, do których architekci dołączyli ceglastą barwę, wymownie przełamującą stonowaną kolorystykę bieli, beżów i brązów.

Szarości i brązy w salonie, drewno w kuchni

Na mieszkanie o powierzchni 84,87 m² składa się korytarz, przestronna strefa dzienna, sypialnia i łazienka. Przestrzeń dzienna, powstała z połączenia salonu, kuchni i jadalni to majstersztyk funkcjonalności połączonej z designem. Przepiękny, wypełniony stonowanymi brązami i szarościami salon wyposażono w stylowe meble o nieoczywistej formie, uzupełniając je strukturą tkanin, dywanów i wyrazistą barwą dodatków. Kuchnia to opowieść pisana drewnem – stylowe fronty zabudowy tworzą matowe powierzchnie spójnie połączone z czernią wyposażenia. Pomiędzy tymi sferami umieszczono jadalnię – klimatyczne miejsce spotkań, ze sprzętami, które kolorystyką i formą spajają użytkowość tej niezwykłej przestrzeni.

Sypialnia jest kontynuacją aranżacji zastosowanej w strefie dziennej – przestronna i jasna, stonowana w kolorystyce brązów i beżów, złamanych jedynie ceglastą barwą drzwi wejściowych. Większa odwaga cechuje łazienkę, w której akcenty kolorystyczne przybierają na sile, rozlewając się na sufit i zabudowę meblową.

Wyjątkowe dodatki

Niezwykłe piękno tej przestrzeni to również zasługa unikatowych dodatków. Na pierwszym planie mamy sprzęty i dekoracje marki Zieta Studio. Designerskie, połyskliwe formy, rzeźbiarskie lustra i nieoczywiste meble wykonane z polerowanej stali w niedosłowny sposób odbijają otoczenie, kreując niemal odmienną rzeczywistość. Uzupełnia je nieszablonowe oświetlenie – dyskretne i proste oprawy przełamuje zadziwiająca konstrukcja świetlna, rzeźbiąca otaczającą przestrzeń. Konsekwencja zaskoczeń – to motto tej przestrzeni, subtelnej i stonowanej, a jednak niezwykłej w szczegółach i w kreowanym przez nie klimacie.

Interesujące rozwiązania we wnętrzu

Samo mieszkanie, jego układ i okna stały się bazą do dalszych aranżacji. Wysokie sufity (ponad 3,70 m) zostały podkreślone przez podwieszane panele w kształcie łuków – jako nawiązanie do kształtów otworów okiennych. Dodano wiele warstw faktur i materiałów, co pozwoliło na stworzenie niesamowitej głębi – wykorzystane zostały do tego lustra na całej wysokości ściany, płyta meblowa nie tylko jako mebel, ale też jako okładzina ścienna, nietypowe wykończenie cegły.

Stan oryginalnej cegły nie pozwalał na pozostawienie jej w takim kształcie – zastosowano zaprawę wapienną, która nadała ścianom w salonie i sypialni bardzo naturalny, intrygujący wygląd. Dużo powierzchni odbijających światło, stąd zastosowanie połyskujących płytek czy błyszczącego lakieru na parkiecie. Przełamaniem kolorystyki stał się czerwono-ceglany kolor, który pojawia się na drzwiach, ścianach, meblach i dodatkach w mieszkaniu.

Produkty wykorzystane w projekcie 

• Podłoga: parkiet dębowy układany w jodełkę
• Drzwi: Eclisse
• Łazienka: Tece (stelaż + przycisk), Koło (miska WC + deska), Roca (brodzik + umywalka), Radaway (kabina prysznicowa), Tres (baterie), Omnires i Stella (akcesoria łazienkowe)
• Płytki: Saime
• Płyta meblowa w kuchni, salonie, sypialni: Cleaf, kolekcja Sherwood
• Oświetlenie: AQForm, Fabbian, Ligne Roset
• Dodatki: Zara Home
• Meble i dodatki: Zieta Studio

Projekt wnętrza: KODO Projekty i Realizacje Wnętrz, www.kodo.pl

Zdjęcia: KODO Projekty i Realizacje Wnętrz

Zobacz także Nowoczesne wnętrze. Tapeta i panele na ścianie w salonie. Piękny dom!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także