Eleganckie wnętrze. Szary salon, biała kuchnia. Ależ piękne!

Eleganckie wnętrze. Szary salon, biała kuchnia. Ależ piękne!

Autor: Ewa Kozioł
07 paź 2022 13:52

Mieszkanie o powierzchni 66 mkw urządzone jest wygodnie i elegancko. Elementy w stylu retro doskonale łączą się z bielą, szarościami i kolorowymi akcentami. Jest pięknie!

  • W mieszkaniu znajduje się sypialnia, gabinet, łazienka oraz salon otwarty na kuchnię z jadalnią. Strefy połączone są niewielkim holem.
  • Jasne, eleganckie mieszkanie, pięknie dekorują elementy w stylu etno. 
  • W salonie wyróżnia się czarna bryła, na której znajduje się biokominek. Ta czystsza alternatywa dla tradycyjnego kominka dobrze kontrastuje z tłem, dzięki użyciu białych otoczaków.

66-metrowe mieszkanie urządzone jest elegancko. Kolorowe i wzorzyste akcenty – poduszki, koce, a także zieleń welurowych krzeseł i dekoracyjnych płytek w kuchni – ożywiają neutralne szarości i biele, będące podstawą aranżacji. Charakteru nadają wnętrzu elementy w stylu etno. Do takiej przestrzeni pasuje wizualnie lekkie oświetlenie i meble na wąskich, drewnianych nóżkach.

Mieszkanie mam także bardzo wygodny układ. Znajduje się tu sypialnia, gabinet, łazienka oraz salon otwarty na kuchnię z jadalnią. Strefy połączone są niewielkim holem, w którym na ścianie zagościł tradycyjny wzór francuskiej kraty vichy. 

W salonie wyróżnia się czarna bryła (pokryta farbą tablicową), na której znajduje się biokominek. Ta czystsza alternatywa dla tradycyjnego kominka dobrze kontrastuje z tłem, dzięki użyciu białych otoczaków. Podobna zasada króluje w sypialni, którą projektanci urządzili wygodnie i elegancko, ale w duchu prostoty. Biała, nierzucająca się w oczy szafa z systemem szuflad i drążków pomieści wszelką odzież.

Inaczej jest w gabinecie, w którym zagościła żywa kolorystyka, choć samo miejsce do pracy urządzone jest w sposób bardzo zorganizowany.

Motyw drewna jest częścią wspólną całego domu. Wystąpił nawet w łazience – w postaci modnych i praktycznych płytek pod prysznicem.

Interesujące rozwiązania we wnętrzu

• Duża kuchnia stała się lżejszą przez rezygnację z szafek wiszących.
• Szafa w przedpokoju wolnostojąca – wkomponowana w aranżację poprzez dopasowaną zabudowę g-k wokół, zamiast droższej szafy na wymiar.
• Bio kominek w salonie.
• Drewnopodobne płytki w łazience w połączeniu z bielą i przełamane czarną podsufitką.
• Czarne akcenty – ściana, meble, elementy lamp.
• Etniczne wzory – obraz w sypialni, tapeta w biurze.
• Płytki na fartuchu kuchennym – Equipe Artisan Moss Green 6,5x20 cm.
• Akcenty kolorystyczne – kanapa w biurze, płytki i krzesła w salonie, tekstylia w sypialni.

Projekt wnętrza: KODO Projekty i Realizacje Wnętrz, www.kodo.pl

Zdjęcia: KODO Projekty i Realizacje Wnętrz

Zobacz także 70-metrowe mieszkanie w Warszawie. Szara kanapa w salonie, drewniane meble w kuchni!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także