Eleganckie wnętrze w Warszawie. Tylko 47 metrów, a jaki efekt!

Eleganckie wnętrze w Warszawie. Tylko 47 metrów, a jaki efekt!

Autor: Justyna Łotowska
06 sie 2021 10:05

Stonowane, eleganckie i funkcjonalne wnętrze, ożywione kroplą koloru. Mieszkanie zaprojektowane i zrealizowane przez pracownię KODO Projekty i Realizacje Wnętrz wydaje się dużo większe, niż jest w rzeczywistości!

W mieszkaniu urządzonym w stylu nowoczesnej klasyki jasne przestrzenne wnętrze wyróżnia się ciekawymi akcentami kolorystycznymi. Dzięki rezygnacji z jednego pokoju udało się wydzielić wygodne miejsce do pracy w domu. Połączenie salonu z aneksem kuchennym pozwoliło na otwarcie i powiększenie przestrzeni. 

Punktem wyjścia dla tej realizacji był obraz. To on wyznaczył kierunek i nadał perspektywę. Wiśniowe odcienie i złote akcenty tonuje neutralna baza, zbudowana na czerni i szarościach. Punkt centralny stanowi salon z aneksem kuchennym. Nie brakuje tu nowoczesnych rozwiązań i materiałów, a klasyczny i wysmakowany charakter wydobywają detale – obicia mebli, tekstylia, sztukateria oraz kolorystyczny ekstrakt z soczystej wiśni. Zastosowano go także w pozostałych pomieszczeniach – w holu, łazience i sypialni. W tej ostatniej tłem dla barwnych akcentów jest wzór – w formie tapety korespondującej z szarościami tkanin.

Funkcjonalny wymiar całej realizacji wyznaczyły z kolei zabiegi aranżacyjne – powiększenie przestrzeni poprzez rezygnację z jednego z pomieszczeń oraz wygospodarowanie miejsca do pracy i przechowywania. Całość tworzy wyrafinowany obraz nowoczesnej i użytkowej elegancji. 

Lokalizacja: Warszawa, ścisłe centrum, Grzybowska/Waliców, inwestycja - Mennica Residence, deweloper - Mennica
Powierzchnia mieszkania: 47,4 m²
Projekt: KODO Projekty i Realizacje Wnętrz


Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także