PARTNER PORTALU
Jak optycznie powiększyć mieszkanie? Wykorzystaj fototapetę!

Jak optycznie powiększyć mieszkanie? Wykorzystaj fototapetę!

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
22 sty 2009 17:54

Nowoczesne mieszkanie z elementami hi-techu. Apetyczne, jak słodki deser skomponowany z czekolady, kakao i lodów waniliowych. „Spięte” gorącą, namiętna czerwienią...

Ogniście czerwona sofka wyraźnie rządzi przestrzenią salonu, otwartego na kuchnię. Jednak, by jej absolutne panowanie w tym wnętrzu obeszło się bez zgrzytów, grupa architektów: Ewa Wiśniewska-Benedyczuk, Karolina Matusik i Rafał Matusik, musiała stworzyć idealne dla niej otoczenie. Postawiono na ciepłe barwy, przywodzące na myśl najsłodsze desery.

W pełnej symbiozie

Podłoga z egzotycznego, ciemnego drewna lapacho doskonale komponuje się ze ścinami w kolorze kremowym i czekoladowym. By zaakcentować symbiozę wybranych barw, na ścianie eksponującej TV, wprowadzono tapetę w poziome pasy, która w innej, stonowanej wersji „powtarza” pojawiające się we wnętrzu kolory: złoto i delikatne brązy, beże, czerwień w odcieniu wina.

Podobny mariaż barw wkracza do sypialni. Tutaj również czekoladowy brąz drewna i czerwień ściany decydują o atrakcyjności wnętrza.

Kwintesencją ciepła i „deserowej”, smakowitej stylistyki jest strefa kuchenna, skąpana w brązie, niczym po wybuchu fontanny czekoladowej... Meble kuchenne architekci zaprojektowali z fornirowanej płyty mdf, wykończonej fornirem z egzotycznego drewna i lakierowanej na wysoki połysk. Dopełnieniem całości są blaty robocze z czarnego granitu.

Wyrazista strefa jadalni

Na pograniczu salonu i kuchni urządzono jadalnię: okrągły stół i komplet krzeseł (obowiązkowo w kolorze gorzkiej czekolady). By nie przedawkować we wnętrzu „słodkości”, architekci dodali mu nieco surowych, chłodnych detali, a w salonie zastosowali halogenowe oświetlenie.

Bardzo techniczna oprawa, nadaje salonowo-jadalnianej strefie wyrazistości, a jednocześnie jest niezwykle funkcjonalna, można bowiem dokładać dodatkowe punkty świetlne, bądź przesuwać je po listwie (by oświetlić wybraną przestrzeń).

Stolik ze szkła

Kolejnym hi-techowym smaczkiem jest stolik kawowy ze szkła i aluminiowych elementów. Mebel o lekkiej formie, nie odwraca uwagi od królującej tu sofy, a jednocześnie, mimo tak ekspansywnego sąsiedztwa, zachowuje swoją indywidualność.

Aranżacyjna konsekwencja jest widoczna w całym mieszkaniu – neutralność jednych elementów tworzy przestrzeń na dominację innych. Efekt końcowy – nowoczesne wnętrze, z własnym słodko-ostrym smakiem.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także