Jasne wnętrze ocieplone drewnem. Projekt dla rodziny

Jasne wnętrze ocieplone drewnem. Projekt dla rodziny

Autor: Anna Usakiewicz
04 lis 2017 11:46

Otwarta strefa dzienna sprzyja wspólnemu spędzaniu czasu w rodzinnym gronie. Jasne kolory i dodatek drewna gwarantują aranżacji ponadczasowy, zawsze modny wygląd i sprawią, że pomieszczenia są wyjątkowo przytulne.

Jasne odcienie szarości i beżów, ciepłe drewniane forniry i połyskująca mozaika za szkła, kamienia, i stali. Tak w skrócie można opisać aranżację wnętrz tego nowoczesnego, rodzinnego domu położonego na peryferiach miasta w otoczeniu zieleni. Tuż za kuchennym oknem roztacza się piękny widok na las. 

Stefa dzienna został urządzona na planie otwartym. Mały bar z dwoma hokerami stanowi granicę pomiędzy częścią kuchenną i salonową. To przy nim pija się kawę lub jada szybkie posiłki przed wyjściem do pracy. Właściciele chcieli, by kuchnia była jasna i  otwarta, ale także by miała akcenty, które będą ją wyróżniały od standardowych aranżacji. Stąd pojawił się tu mały regał na porcelanę i książki kucharskie. Trzyosobowa rodzina miała dość standardowe potrzeby, jeśli chodzi o kuchnię – ważne, by dało się wygodnie gotować, a jednocześnie uczestniczyć w rozmowach z domownikami i gośćmi. Stąd połączenie z salonem.  

Elementem, który wizualnie ociepla aranżację i pojawia ze we wszystkich pomieszczeniach stanowiąc wspólny mianownik projektu jest drewno egzotyczne w ciepłym miodowy kolorze. Zastosowane zostało m.in. na frontach szafek dolnych czy obudowie baru. Nieopodal kuchni, w holu, ścianę zdobi nietypowa fototapeta, której wzór przypomina kamienną mozaikę.

Kolorystyka kuchni nawiązuje do eleganckiej aranżacji salonu, utrzymanej w jasnych odcieniach. Obie strefy ociepla i wizualnie spaja fornir drewna egzotycznego z oryginalnym rysunkiem, który nadaje wnętrzom wyjątkowy klimat.

Zobacz także jak urządzić przytulny salon

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także