Jasne wnętrze: piękny, przytulny dom po remoncie

Jasne wnętrze: piękny, przytulny dom po remoncie

Autor: Anna Sołomiewicz
13 marz 2017 10:37

Właściciele kupili dom na rynku wtórnym. Wnętrze było ponure, ciężkie i przygnębiające. Architekt Kinga Śliwa zmieniła je nie do poznania.

Właściciele tego domu to liczna rodzina: dziadkowie, który mają wydzieloną swoją część domu, małżonkowie oraz dwójka dorastających dzieci. Jest to również rodzina, dla której ważna jest bliskość i interakcja wszystkich domowników. Dlatego też sercem domu jest otwarta przestronna część dzienna, w której nacisk postawiono na dużą jadalnię. 

To w jadalni domownicy celebrują wspólne posiłki, to tutaj również dzieci najczęściej odrabiają lekcje. Duży, solidny drewniany stół usytuowany obok kuchni jest bez wątpienia centrum całego rodzinnego życia. Sąsiaduje on bezpośrednio z jasną, nowoczesną kuchnią z jednej strony oraz z przestronnym, jasnym salonem otwierającym się na dwie kondygnacje - z drugiej. Z kolei na przeszklonej antresoli znalazł się niewielki, szary salonik z kominkiem, bezpośrednio prowadzący na piękny, przeszklony balkon.

W całym domu dominuje klasyczna, stonowana kolorystyka. Prym wiodą tutaj biele, beże oraz ciepłe odcienie drewna. Z tej dominacji wyłamuje się dość odważnie toaleta dla gości, w której ściany pokryto... zielonym marmurem. Naturalność materiałów wpisuje się w przytulny charakter domu. Obok oryginalnego marmuru spotkamy tutaj również jasny granit na blacie w kuchni oraz naturalne drewno egzotyczne merbau na podłogach. 

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także