×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Jasne wnętrze. Ten dom jest przytulny i niepowtarzalny!

Jasne wnętrze. Ten dom jest przytulny i niepowtarzalny!

Autor: Ewa Kozioł
15 maj 2020 08:30

Wnętrze tego domu przeszło gruntowny remont. Teraz jest ciepłe i przyjazne, ale z pazurem. Trochę industrialne, ale przede wszystkim niepowtarzalne. Dokładnie takie, jak chcieli właściciele – skrojone na miarę. 


Kiedy zadzwoniła do mnie pani Ania, moja klientka, z którą współpracowałam kilka lat temu nad projektem pokoi synów oraz sypiali na poddaszu, bardzo się ucieszyłam. Świetnie współpracowało mi się bowiem z tą inwestorką, która ma nieprzeciętny gust. Powiedziała: „bierzemy się za parter- gruntowny remont – opowiada projektantka Anna Kamińska.

Dom, który miał zostać poddany metamorfozie powstał 10-15 lat temu w spokojnej okolicy Koszalina. Od tego momentu wnętrze właściwie nie było zmieniane, a nowy porządek był już bardzo potrzebny, zarówno budynkowi – jak i jego mieszkańcom. Projektantka wspólnie z inwestorką ustaliły, że zestaw wypoczynkowy w salonie oraz schody na razie zostają, natomiast wszystko inne – podłogi, drzwi, kominek, ogrzewanie, ściany, sufity są do wymiany.

Właścicielka chciała, aby wnętrze było przede wszystkim ciepłe i przyjazne, ale z pazurem, trochę industrialne, ale przede wszystkim niepowtarzalne. Przygotowałam kilka koncepcji i tak, dość szybko, ustaliliśmy nowy wygląd. Budowlańcy zajęli się położeniem ogrzewania podłogowego oraz wykonaniem nowej instalacji elektrycznej, hydraulicznej, gładzi i zabudów gips- kartonowych – mówi autorka projektu.

Dobrane zostały materiały – drewno dla ocieplenia wnętrza oraz piękne cegiełki klinkierowe, nadające stylizowany trochę retro klimat przestrzeni. Dodatkowo ciepłe, delikatne i jasne barwy zmieniły zupełnie wygląd ścian. Całość dopięły meble robione na wymiar ściśle pod okiem projektantki. Wszystko w jasnym charakterze, ale nie nudne i nie laboratoryjne, a ciepłe i oryginalne. Schody zostały odświeżone i pomalowane w chłodniejszej barwie, aby idealnie pasowały do kolor podłogi i mebli. Ostatnim punktem były dodatki – lampy i rolety rzymskie, których wybieranie zajęło sporą część czasu. Efekt ostateczny był miłym zaskoczeniem dla gości, a dla domowników nowe wnętrze jest jak sami mówią jakby skrojone na miarę ich potrzeb.

Autorka projektu wnętrze: Anna Kamińska, Fuxja Studio Projektowe, www.fuxja.pl

Zdjęcia: Alla Boroń, Studio Prototypownia www.studio-prototypownia.pl

Zobacz także Piękne, eleganckie wnętrze. Zachwyca blaskiem i szykiem!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także