Komfortowy dom na skraju puszczy

Komfortowy dom na skraju puszczy

Autor: Redakcja Archiconnect.pl
17 sty 2018 14:04

Położony na skraju Puszczy Kampinoskiej dom zaprojektowano z myślą o potrzebach młodego, dynamicznego małżeństwa z dwójką dzieci. We wnętrzach strefy dziennej dominuje biel, przełamana pastelowymi akcentami.

Projekt cechuje funkcjonalność. Nie brak tu także rozwiązań innowacyjnych technicznie, jak choćby wykorzystany w całym domu system kontaktów bezprzewodowych. Dzięki zastosowaniu oświetlenia strefowego, z jednej dużej przestrzeni wyodrębniono funkcję salonu, jadalni oraz kuchni. 

Zestawienie pastelowych dodatków i drewnianej posadzki z wyraźnie zaznaczonym rysunkiem słojów w salonie i jadalni, tworzy niepowtarzalnie ciepły, rodzinny klimat. Całości dopełnia duży stół jadalniany i kominek. W domu, na piętrze znalazły też miejsce dwa oddzielne pokoje dziecięce, sypialnia rodziców z garderobą oraz pokój gościnny z małą łazienką. 

Użytkowe poddasze wykorzystano na miejsce rozrywki i spotkań ze znajomymi. Zostało zaprojektowane kontrastowo w stosunku do pozostałej części domu. Dominują tu czarne skosy połaci dachowych, skontrastowane z betonową podłogą, białą konstrukcją dachu oraz pomarańczowymi akcentami – wnękami okiennymi i sofą. Głównym punktem pomieszczenia jest bar, wykonany z drewnianych bali, gdzie goście mogą poczęstować się drinkiem czy kawą. Ten sam materiał - drewniany bal, znalazł również zastosowanie w łazience. Stanowi on tu postument pod szklaną umywalkę. Charakterystyczny jest też ceglany komin.

Projekt i zdjęcia: Marcin Herman, Premiere Design, www.premieredesign.pl

Chcesz zobaczyć więcej realizacji tego projektanta - kliknij tutaj.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także