Luksusowa willa w Malezji. Tak mieszkają najbogatsi

Luksusowa willa w Malezji. Tak mieszkają najbogatsi

Autor: Urszula Tatur
13 paź 2021 13:31

e

Niektóre z najbardziej kultowych kolekcji Turri zostały wybrane do wyposażenia prestiżowej rezydencji w sercu Johor Bahru, tętniącej życiem aglomeracja Malezji. Projektem renowacji willi zajęło się malezyjskie biuro Zespół BJ Design & Contracts Sdn Bhd, specjalizujący się od ponad dwudziestu lat w działalności konsultingowej na polu aranżacji wnętrz, zwłaszcza w Azji Południowo-Wschodniej.

Na łącznej powierzchni 1000 m2 znajdują się prywatne pokoje, dedykowane budowaniu więzów rodzinnych i bardziej osobiste, oraz miejsca bardziej formalne, przeznaczone na oficjalne spotkania i przyjmowanie gości. Architekci i projektanci z BJ Design Team, dbający o potrzeby klientów zafascynowanych Zachodnimi trendami w aranżacji wnętrz, wybrali jedne z najlepszych włoskich firm meblarskich do wyposażenia luksusowych pokoi tej willi. Jej struktura zewnętrzna odpowiada na współczesne standardy projektowania. Do wyposażenia wnętrz wybrano zaś bardziej ponadczasowe umeblowanie, który może ociepla i „zmiękcza” wystrój pomieszczeń.

Do jadalni, przeznaczonej na bardziej oficjalne okazje towarzyskie, projektanci wybrali kolekcję mebli Turri's Eclipse. Stół, krzesła, witryny i kredens to symbol ponadczasowej elegancji: wyrafinowane meble na wymiar, w których od razu rzuca się w oczy zmienność różnych form, struktur i materiałów, ale i niezwykła troska o aranżacyjne detale. 

Równie formalne jest domowe biuro z biurkiem Vogue i kredensem Madison. Skrupulatne hafty
upiększają skórę, która otacza błyszczące, lakierowane drewno. Umiejętność łączenia zróżnicowanych elementów wyposażenia wnętrz, pozwoliła na umieszczenie obok stylowego biurka, nowoczesnego kredensu, wzmacniając w ten sposób równowagę stylistyczną między tymi dwoma meblami.

Zespół BJ Design zdecydował się również na mieszanie elementów z różnych kolekcji w głównej sypialni. Znajdziemy tu łóżko, ławkę i stolik Noir, komodę, szafki nocne i lustro Eclipse oraz
fotele Jolly. Wszystkie meble dzielą ze sobą miękkie, otulające, okrągłe kształty. Wybór dostosowany
tkaniny i kolory, w odcieniach beżu i błękitu, oddają włoskie rzemiosło i tworzą harmonię
i równowagi w jednym z najbardziej intymnych pomieszczeń w domu.

Bardziej współczesny salon (należący do części sypialnianej) wyposażony został meble z kolekcji Melting Light. Z sofą, stolikiem i szafką RTV tworzy wytworny kącik relaksu.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także