PARTNER PORTALU
Małe mieszkanie na gdańskim osiedlu. Zobacz jak urządzono 42 mkw

Małe mieszkanie na gdańskim osiedlu. Zobacz jak urządzono 42 mkw

Autor: Ewa Kozioł
08 sty 2021 11:49

Dwupokojowe mieszkanie o powierzchni 42 metrów kwadratowych znajduje się na gdańskim osiedlu Garnizon. Mimo niewielkiego metrażu jest bardzo wygodne. Wnętrze jest nowoczesne, ale przytulne, modne, ale ponadczasowe, awangardowe, ale klasyczne, oryginalne, ale uniwersalne.

Przystępując do pracy na projektem mieszkania architektki otrzymały do właścicielki długą listę zadań do zrealizowania. Wnętrze miało być nowoczesne, ale przytulne, modne, ale ponadczasowe, awangardowe, ale klasyczne, oryginalne, ale uniwersalne. To wszystko miało się też zmieścić na 42 metrach kwadratowych.

– Na szczęście oprócz dość wyśrubowanych oczekiwań dostałyśmy od właścicieli duży kredyt zaufania. Zależało nam, aby malutkie mieszkanie stało się przestrzenią zaspokajającą wszystkie potrzeby właścicielki, a za parę lat również większej ilości mieszkańców – opowiadają architektki z pracowni Magma.

Strefę dzienną zaprojektowano jako otwartą przestrzeń łączącą salon, jadalnię oraz kuchnię. Jednym z najciekawszych elementów w strefie dziennej jest wyspa wykonana ze stali polerowanej, dzięki czemu dość pokaźna bryła, mieszcząca wszystkie funkcje kuchenne, znika odbijając światło i przestrzeń salonu. W salonie uwagę przyciąga regał inspirowany twórczością Pieta Modriana. Mebel ten, dzięki zamykanym i otwieranym modułom, porządkuje niezbędne w każdym mieszkaniu książki oraz drobiazgi. Wszystkie drzwi we wnętrzu wykonano w systemie przesuwnym, aby nie tracić cennych centymetrów i harmonijnie łączyć z sobą przestrzeń.

Sypialnia to z kolei zupełnie inny świat. – Tutaj wyraźnie można poczuć, że jesteśmy na ostatnim piętrze budynku nie tylko ze względu na piękną panoramę Gdańska za oknem, ale również na księżyce. Zostały one namalowane na suficie w trzech kolorach i dodatkowo oświetlane zgodnie z nastrojem właścicielki – mówią autorki projektu. 

Niewielka łazienka została urządzona w jasnych kolorach. Dominuje w niej biel, którą ociepla drewno i przełamuje ciekawy wzór płytek na podłodze. Mimo małego metrażu w łazience jest miejsce zarówno na kolekcję perfum, jak i na zrobienie prania. Projektantki zadbały bowiem o maksymalne zagospodarowanie przestrzeni.

Projekt: Magdalena Bielicka, Maria Zrzelska-Pawlak, pracownia Magma, www.pracownia-magma.pl

Zdjęcia: Fotomohito

Polecamy także Nowoczesne wnętrze z klimatem. Zobacz piękne mieszkanie dla rodziny!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także