×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Małe mieszkanie - projekt nowoczesnej kawalerki

Małe mieszkanie - projekt nowoczesnej kawalerki

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
Dodano: 28 gru 2017 10:29

Mieszkanie zostało urządzone w nowoczesnym, jednak bardzo uniwersalnym stylu. Spójność form oraz neutralność barw sprawia, że w mieszkaniu każdy dobrze się czuje.

Niewielką kawalerkę na warszawskiej Woli urządzono z myślą o młodym singlu. Inwestora zachwyciła bliskość centrum oraz funkcjonalność, jaką oferowało lokum. Młodemu mężczyźnie, który przyjechał na „podbój stolicy”, aby studiować wymarzony kierunek oraz zdobywać pierwsze doświadczenie zawodowe szybko przypadło do gustu mieszkanie na warszawskiej Woli o powierzchni trzydziestu trzech mkw.

Projektem wnętrza zajęli się architekci z pracowni Decoroom. Mieszkanie zostało urządzone w nowoczesnym, jednak bardzo uniwersalnym stylu. Spójność form oraz neutralność barw sprawia, że w mieszkaniu każdy dobrze się czuje. Projektanci zdecydowali się jedynie na niezbędne wyposażenie, aby nie zmniejszyć optycznie wnętrza. Inwestor wyraźnie zaznaczył, że mieszkanie ma być praktyczne i funkcjonalne, a jego wystrój skłaniać się w stronę minimalizmu.

Strefa dzienna, w której właściciel spędza najwięcej czasu stanowi centrum mieszkania. Tutaj uczy się, spotyka z przyjaciółmi oraz spędza wieczory na filmowych seansach przed telewizorem. Część dzienną tworzą niewielki salon, korytarz oraz kuchnia. Brak podziałów między nimi sprawia, że mieszkanie wydaje się znacznie większe niż jest w rzeczywistości. Aby rozjaśnić wnętrze i jeszcze bardziej powiększyć je optycznie, projektanci z pracowni Decoroom zaproponowali klasyczną biel na ścianach oraz na frontach mebli znajdujących się w salonie. Dla przełamania monotonii bieli wprowadzono do aranżacji także delikatne szarości, dzięki którym wnętrze ma wciąż chłodny i nowoczesny styl. Gdzieniegdzie zauważyć można również akcenty koloru niebieskiego, które miały nadawać męski akcent aranżacji wnętrza. Nieszablonowym rozwiązaniem, na którym bardzo zależało właścicielowi, jest podłoga z płytek ceramicznych, które ułożono na całej powierzchni mieszkania. Dzięki nim łatwo jest utrzymać mieszkanie w czystości.

Kuchnia w formie aneksu kontynuuje ten sam nowoczesny styl, jaki panuje w salonie. Znajdziemy tu stonowane szarości, zaś wyróżniającym się elementem jest jasne drewno, które nadaje ciepły ton całej aranżacji strefy dziennej. Lokalizacja w narożnej części pomieszczenia podyktowała układ zabudowy kuchennej – najlepszym rozwiązaniem było ustawienie szafek w kształt litery L. Dzięki temu powstało dużo miejsca do przechowywania w szafkach i spora strefa robocza na blacie. Ciąg mebli kuchennych zakończono niewielkim barem, przy którym można wygodnie jadać śniadania czy obiady. Praktyczny barek nie tylko zapewnia miejsce do spożywania posiłków, ale również w funkcjonalny sposób dzieli przestrzeń.

Niewielka sypialnia urządzona została w nieco bardziej przytulnej konwencji. Pojawiło się tu znacznie więcej drewna, dzięki któremu wnętrze jest ciepłe i stwarza doskonałe warunki do wypoczynku. Charakter aranżacji nadają zaś kolorowe półki na drobiazgi, które zawieszono na ścianach. Sypialnia zmieniła nieco swój pierwotny wygląd. Właścicielowi zależało na tym, aby naprzeciw łóżka zawisł na ścianie telewizor. Aby móc spełnić jego życzenie, należało przesunąć otwór drzwiowy w ścianie. Bardzo istotnym elementem było również wygospodarowanie w sypialni miejsca do przechowywania. W holu nie ma przestrzeni na dużą szafę, dlatego też musiała się ona znaleźć w sypialni. Właściciel zdecydował się na dużą szafę z podwójnymi drzwiami przesuwnymi, w której miejsce znalazły nie tylko codzienne ubrania, ale również wszelkie sezonowe przedmioty używane sporadycznie.

Łazienka znajdująca się w mieszkaniu została urządzona nowocześnie i w męskim stylu. Ściany zdobią płytki w dwóch odcieniach szarości, a ilość dekoracji ograniczono do niezbędnego minimum. Podłoga wykończona płytkami imitującymi drewno, ma za zadanie ocieplać to dość ciemne i małe pomieszczenie.

Projekt: Decoroom

Zdjęcia i stylizacja: Marta Behling / Pion Poziom

Tekst: Marta Ustymowicz

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także