Małe mieszkanie. Tak nowocześnie możesz je urządzić!

Małe mieszkanie. Tak nowocześnie możesz je urządzić!

Autor: Katarzyna Masłowska
30 sty 2020 12:14

Ta maleńka kawalerka zlokalizowana w Gdańsku została zaadaptowana na potrzeby wynajmu krótkoterminowego. Nadrzędnym zadaniem projektowym było wydzielenie części sypialnej z przestrzeni dziennej.

Projektując małe wnętrze, architekci postawili na jasne, stonowane tło, którego dopełnieniem są wyraziste akcenty kolorystyczne. Geometryczne kształty i graficzne kolory to motyw przewodni wykorzystany w detalach stolarskich oraz w elementach wyposażenia mieszkania.

Mała kawalerka w Gdańsku miała być interesującym lokalem na wynajem krótkoterminowy. To co udało się uzyskać architektom dało niezwykły efekt: wygodne, nowoczesne i piękne wnętrze.

Zobacz także: Salon z kuchnią i jadalnią. 30 zdjęć, które zachwycały Czytelników w 2019 r.

W sytuacji gdy każdy metr mieszkania jest niemalże na wagę złota, ważnym jest zlecenie wykonania projektu doświadczonym architektom. Idealnie byłoby gdyby myśleli niestandardowo i tworzyli niebanalne wnętrza. Architekci, Weronika Juszczyk oraz Łukasz Piankowski z Interurban, jak sami mówią, skupiają się na poszukiwaniu i wdrażaniu rozwiązań ściśle dopasowanych do lokalnych uwarunkowań i ludzi, którzy daną przestrzeń użytkują. Są zdania, że wzajemne zaufanie w relacji klient-architekt pozwala tworzyć ciekawe miejsca, a co za tym idzie również bezpośrednio wpływać na poprawę otaczającej nas przestrzeni.

To Cie zainteresuje: 20 najpiękniejszych kuchni 2019 roku

Projekt: Interurban/ Weronika Juszczyk, Łukasz Piankowski

Powierzchnia: 32 m2
Realizacja: 2017
Lokalizacja: Gdańsk
Zdjęcia: Tom Kurek

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także