Małe mieszkanie w białym kolorze. Piękna fototapeta na ścianie w salonie!

Małe mieszkanie w białym kolorze. Piękna fototapeta na ścianie w salonie!

Autor: Ewa Kozioł
24 lis 2022 10:37

Dwupokojowe mieszkanie znajduje się na warszawskim Wilanowie. Zaprojektowane zostało dla singla pasjonującego się muzyką. We wnętrzu dominuje biel połączona z szarością i drewnem, ożywione kroplą koloru żółtego. Mocnym akcentem są natomiast oryginalne fototapety.

  • W mieszkaniu dominuje biel połączona z szarością i drewnem, ożywione kroplą koloru żółtego.
  • Wyrazistym akcentem pośród białych ścian w salonie jest fototapeta z muzycznym akcentem, nawiązująca do upodobań właściciela. 
  • W salonie znalazło się miejsce na duże szafy do przechowywania ubrań, a także elementów gospodarczych.
  • Zabudowa kuchenna pod wymiar jest niewielka, ale wystarczająca dla swobodnego i wygodnego gotowania.

Dwupokojowe mieszkanie na warszawskim Wilanowie zostało zaprojektowane dla singla pasjonującego się muzyką. Pod kątem spania oraz przechowywania dostosowane jest jednak do potrzeb dwóch, a nawet trzech osób. 

– Projekt zaczęliśmy od wyboru materiałów na tzw. Bartyckiej – kolorystyki drewnianej podłogi oraz płytek do łazienki i gresu do przedpokoju. W trakcie prac nad projektem kontrolowaliśmy koszty w arkuszu excel. Wpisywaliśmy tam wszystkie wyceny i wybory mebli oraz elementy wyposażenia mieszkania – mówi projektantka wnętrz Katarzyna Rohde. Autorka projektu dodaje też, że po odbiorze mieszkania zaskoczeniem dla nas było umiejscowienie wentylacji mechanicznej w kuchni, która znalazła się w strefie zabudowy zamiast od strony salonu jak było na planach. Właścicielowi udało się jednak w tej kwestii dojść do porozumienia z deweloperem.

Biel i szarości w salonie połączonym z kuchnią 

Strefa dzienna jest całkowicie otwarta. Zabudowa kuchenna pod wymiar jest niewielka, ale wystarczająca dla swobodnego i wygodnego gotowania. Fronty szafek wiszących i ściana nad blatem roboczym wykończone zostały kolorowymi kwadratami w odcieniach écru i szarości, które nawiązują do mozaiki łazienkowej. Kompozycja prezentuje się wyjątkowo ciekawie. Nadaje też wnętrzu oryginalnego charakteru. Kolorowe kwadraty uspokaja wysoka, szara zabudowa oraz drewniane, szafki dolne. Białą ścianę tuż obok mebli zdobią ciekawe grafiki z tancerkami kupione w pakamera.pl, których autorką jest Maja Gajewska.

W salonie znalazło się miejsce na duże szafy do przechowywania ubrań, a także elementów gospodarczych. Cokół szaf ukrywa dekoracyjne, punktowe oświetlenie, dające fajny efekt wieczorową porą. Właścicielowi zależało na mocniejszym kolorowym akcencie stąd pomarańczowo-żółty fotel i frezowany uchwyt szafy w podobnym odcieniu, który jeśli się znudzi można w przyszłości wymienić na inny. Wyrazistym akcentem pośród białych ścian jest także fototapeta z muzycznym akcentem, nawiązująca do upodobań właściciela. Podobnie jak czarne oprawy sufitowe w salonie, które nawiązują do koloru klawiszy fortepianu.

Fototapeta i miejsce do pracy w sypialni

W sypialni znalazło się miejsce do pracy w postaci drewnianego blatu na całą szerokość ściany z oknem. Poza rzędem punktów oświetleniowych w strefie szafy oraz w strefie pracy projektantka zastosowała oświetlenie przypodłogowe, dające fajny efekt wieczorową porą. Podobnie jak w przestrzeni dziennej także w sypialni pojawił się element w postaci czarno-białej fototapety. Ścianę naprzeciwko łóżka zdobi piękny, duży fortepian. Żółte lustra nad łóżkiem dobrze komponują się z uchwytem szafy oraz ciekawie odbijają fototapetę. 

Idąc tropem muzycznym i mając w tyle głowy fortepian do sypialni i łazienki projektantka wybrała drzwi wewnętrzne z czarnymi, poziomymi pasami.

Prysznic typu walk in w łazience

Wymogiem właściciela był prysznic z odpływem zamontowanym w gresie i szklana tafla typu walk in zamiast tradycyjnej kabiny. W przypadku materiałów wykończeniowych wybór padł na hiszpańską kolekcję płytek i mozaiki firmy Keraben w odcieniach écru. W strefie prysznica zamontowany został odpływ ścienny marki Kessel z pokrywą ze stali szlachetnej z uwagi na korespondujące elementy mozaiki w podobnym odcieniu. Ładnie wpasował się w aranżację łazienki z uwagi na przedłużenie zabudowy stelaża umywalkowego i wc. Tym sposobem powstała praktyczna półka na kosmetyki zarówno w strefie prysznica, jak i umywalki.

Biały grzejnik od dewelopera wymieniony został na dekoracyjny o ciekawszej, kanciastej formie i w srebrnym matowym odcieniu. Zabudowa meblowa ukrywa pralkę, miejsce na detergenty i inne łazienkowe sprzęty. Podręczna szafka z lustrami ma dwa rodzaje oświetlenia – wpusty ledowe skierowane na dekoracyjną mozaikę oraz ledowe lampki meblowe dla wygody użytkownika. 

Projekt wnętrza: Katarzyna Rohde, pracownia HOME & STYLE, www.homeandstyle.pl 

Zdjęcia: Bernard Białorucki, studio Art Media Factory, www.artmediafactory.pl

Zobacz także 45-metrowe mieszkanie w Warszawie. Elegancka kuchnia, nowoczesny salon!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także