×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Małe mieszkanie w Krakowie. Nowoczesna kuchnia i salon. Pięknie urządzone 45 m2!

Małe mieszkanie w Krakowie. Nowoczesna kuchnia i salon. Pięknie urządzone 45 m2!

Autor: Ewa Kozioł
04 maj 2023 20:22
Aktualizacja: 11 maj 2023 10:02

45-metrowe mieszkanie urządzone jest w nowocześnie z elementami klasyki. Dominuje tu połączenie trzech kolorów – bieli, szarości i czerni, która doskonale spaja naturalne drewno. Wnętrze jest też bardzo wygodne!


  • Mieszkanie o powierzchni 45 m2 jest małe, ale ma bardzo wygodny układ pomieszczeń. 
  • Wnętrze urządzone jest nowocześnie z elementem klasyki.
  • W mieszkaniu dominuje połączenie trzech kolorów – bieli, szarości i czerni, która doskonale spaja naturalne drewno, dodające wnętrzu przytulności.

Mieszkanie o powierzchni 45 m2 znajduje się w Krakowie na ulicy Wielickiej. Przeznaczone jest na wynajem. Właściciele urządzili je z myślą o kliencie korporacyjnym, który doceni lokalizację (nieopodal centrum, w okolicy oraz na ulicy Wielickiej zlokalizowane są biurowce) oraz standard, w jakim zostało wykończone. 

Nowoczesne, eleganckie wnętrze

Wnętrze ma bardzo wygodny układ. Na 45 metrach kwadratowych znajduje się przedpokój, salonu z aneksem kuchennym, sypialnia oraz łazienki. Urządzone jest nowocześnie z elementem klasyki takimi jak sztukateria na suficie czy w sypialni. Dominuje tu połączenie trzech kolorów – bieli, szarości i czerni, która doskonale spaja naturalne drewno, dodające wnętrzu przytulności. 

Właściciele chcieli, aby mieszkanie było ponadczasowe, uniwersalne, nieulegające zmieniającym się trendom i modzie. Zastosowane kolory perfekcyjnie wpisują się w te potrzeby i oczekiwania – mówi Paweł Ślęzak, autor projektu wnętrza. 

Salon z aneksem kuchennym

Salon z aneksem kuchennym tworzą jedną, spójną całość.

Zależało nam na tym, aby te przestrzenie się przenikały, a przejście pomiędzy nimi było płynne, dlatego zarówno w kuchni, jak i w salonie na biblioteczce użyliśmy tych samych materiałów – podkreśla architekt.

Ważnym elementem w otwartej przestrzeni dziennej jest wyspa, która pełni dwie funkcje. Ułatwia ona prace w kuchni oferując dodatkowy blat i miejsce do przechowywania. Wyspa została także połączona ze stołem, który w zależności od potrzeb można wysunąć i uzyskać więcej przestrzeni, co jest bardzo praktycznym rozwiązaniem, szczególnie w małych wnętrzach. 

W jednej części kuchni znajduje się wysoka i pojemna zabudowa z lodówką, piekarnikiem i mikrofalą. Jest to jedyne miejsce, które wymagało przebudowy ścianek działowych, aby zmieściły się tu wszystkie funkcje. W drugiej części kuchni mamy wygodny blat z przestrzenią do pracy, gdzie zamontowano umywalkę i płytę indukcyjną. 

Przytulna sypialnia z drewnem

Sypialnia jest jasna i przytulna. Duża szafa, dzięki zastosowaniu struktury drewna, płynnie łączy się z główną ścianą, na której znajduje się łóżko. Ścianę na wprost łóżka zdobi natomiast strukturalna tapeta w pionowe pasy. Jej piękno i charakter wydobywa dodatkowe światło led zamontowane w sztukaterii. W sypialni znajduje się również wygodne miejsce do pracy, które w zależności od potrzeb może posłużyć za toaletkę. 

Wygodna łazienka z prysznicem

Łazienka jest niewielka, ale funkcjonalnie urządzona. Znajduje się tu wygodny prysznic oraz duże lustro nad blatem wykonanym z czarnego, palonego granitu, który idealnie sprawdza się w pomieszczeniach, w których panuje wilgoć. W granitowym blacie umieszczona została podwieszana umywalka, dzięki czemu sprzątanie jest dużo prostsze i wygodniejsze ze względu na brak dodatkowego rantu. Pod umywalką mamy szufladę, a pod nią przestrzeń na kosz z ubraniami.

W zabudowie meblowej pod blatem umieszczona została pralka, co jest bardzo estetycznym rozwiązaniem. Szafkę nad blatem zaprojektowano na kosmetyki, natomiast znajdująca się obok szafkę wiszącą na środki czystości i akcesoria do sprzątania. 

Najważniejsze elementy we wnętrzu

• Tapeta w salonie, która wraz z lampą nad kanapą, tworzy przyjemny kącik np. do czytania.

• Biblioteczka połączona z zabudową TV. 

• Wyspa z rozkładanym stołem.

• Sufit w kuchni i salonie pomalowany w tym samym kolorze tak, aby wizualnie połączyć ze sobą te przestrzenie.

• Duże lustro zamontowane na ścianie, które optycznie powiększa proporcje pomieszczenia. Mamy wrażenie, że wnętrze jest szersze niż w rzeczywistości. 

• Panele winylowe ze względu na parametry zostały położone również w kuchni. 

Projekt wnętrza: Paweł Ślęzak, pracownia Architaste, www.architaste.com.pl

Zdjęcia: Dominika Wilk, www.dominikawilk.pl 

Zobacz także Eleganckie wnętrze. W stylu klasycznym. Piękne mieszkanie w Warszawie!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także