×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Małe mieszkanie w Poznaniu. Świetnie zaprojektowane 20 mkw!

Małe mieszkanie w Poznaniu. Świetnie zaprojektowane 20 mkw!

Autor: Ewa Kozioł
19 sie 2021 13:26

Czy mieszkanie o powierzchni niespełna 20 metrów można urządzić wygodnie? Ewelina Matyjasik-Lewandowska pokazuje, że tak. Komfortowo i pięknie zaprojektowała kawalerkę w centrum Poznania. Kompaktowe mieszkanie zachwyca!


Mieszkanie znajduje się w pięknie zrewitalizowanej kamienicy w centrum Poznania przy ulicy Piaskowej. Jest bardzo małe – ma zaledwie 18,89 metrów kwadratowych, ale wysokie (3,19 m), co dodaje mu przestronności i optycznie powiększa nieduży metraż. Urządzono je bardzo wygodnie i niezwykle ciekawie. Projektantka zadbała o każdy szczegół i maksymalnie wykorzystała dostępną powierzchnię. Salon, kuchnia i sypialnia tworzą wspólną strefę dzienną i nocną, w której jest wszystko, co niezbędne. Można tu komfortowo odpocząć, ale też ugotować dobry obiad czy zorganizować spotkanie z przyjaciółmi. 

We wnętrzu królują biel i czerń, które pięknie ożywia kolor żółty, dodając przestrzeni energii i chęci do życia. Odnajdziemy tu także loftotowy klimat. Aranżacja wnętrza mocno nawiązuje do duszy kamienicy oraz fabryki, widocznej za oknem. W tym miejscu przed laty działała bardzo znana piekarnia.

– W tak niewielkim mieszkaniu chciałam zaaranżować jak najwygodniejszą przestrzeń do życia. Zależało mi także na tym, aby do wnętrza przemycić jak najwięcej elementów loftowych – jak m.in. lampy, ale jednocześnie nie zagłuszyć i nie zagracić tego wnętrza – mówi Ewelina Matyjasik-Lewandowska właściciela Chasing the sun, autorka projektu wnętrza. 

W mieszkaniu projektantka starała się także przywrócić oryginalną cegłę. Nie do końca było to możliwe jednak, ale ostateczny efekt jest i tak rewelacyjny. 

– Na jednej ścianie chciałam pokazać oryginalną cegłę, ale po jej odkryciu okazało się, że jest zbyt uszczerbiona i zniszczona, aby udało się ją zachować. Dlatego robiąc ukłon w jej stronę wstawiłam na jednej ze ścian replikę – dodaje Ewelina Matyjasik-Lewandowska

Mieszkanie, dzięki swoje ponadprzeciętnej wysokości, pozwala na swobodne wydzielenie w nim antresoli nad drzwiami. Zyskamy wówczas dodatkową przestrzeń, którą można przeznaczyć na oddzielną sypialnię czy miejsce do pracy. 

Autorka projektu: Ewelina Matyjasik-Lewandowska, Chasing the sun, https://www.facebook.com/decorating.homestaging.creating/?modal=admin_todo_tour

https://www.instagram.com/chasingthesun_ewe/

Zdjęcia: Piotr Wujtko

Polecamy także Bardzo małe mieszkanie. Piękne i wygodne. Zobacz jak urządzono 26 mkw!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także