Małe mieszkanie w Warszawie. 35-metrowe wnętrze jest super!

Małe mieszkanie w Warszawie. 35-metrowe wnętrze jest super!

Autor: Ewa Kozioł
06 marz 2022 10:14

Mieszkanie o powierzchni około 35 metrów kwadratowych znajduje się w Warszawie. Jest wygodne, jasne i nowoczesne. Zaskakuje też przestronnością. Proste formy, jasne kolory i lustra sprawia, że wydaje się znacznie większe niż jest w rzeczywistości.

Mieszkanie o powierzchni około 35 metrów kwadratowych zostało zaprojektowane tak, aby właściciele mogli z niego wygodnie korzystać podczas pobytów w Warszawie. Projektantka zadbała o to, aby na niewielkiej przestrzeni niczego nie zabrakło. Znajduje się tu więc salon połączony z kuchnią, osobna sypialnia oraz łazienka. Taki układ wnętrza sprawia, że mieszkanie jest funkcjonalne i sprawia wrażenie znacznie większego. Przestrzeń optycznie powiększają także jasne kolory, meble na wymiar, wtapiające się w ściany oraz lustra. 

W mieszkaniu poza małym metrażem, problemem były dwa słupy konstrukcyjne, które musiały zostać odpowiednio wkomponowane w aranżację. – Słup konstrukcyjny w salonie stał się więc oparciem dla zabudowy RTV i miejscem do montażu kinkietów. Drugi słup w sypialni zakończył okładzinę z paneli tapicerowanych na ścianie, tworząc wnękę na wielki zagłówek łóżka. Od przodu słup został pokryty dodatkowo lustrem, które zawsze się przyda w sypialni, a jednocześnie sprawia, że ten element poniekąd zniknął – mówi Katarzyna Rohde, autorka projektu wnętrza. 

Salon, kuchnia, sypialnia: dobre rozwiązania

Wnętrze jest bardzo spójne i uporządkowane. Wszystkie elementy aranżacji idealnie do siebie pasują. To zasługa zastosowania tych samych kolorów i materiałów praktycznie w każdym pomieszczeniu. We wnętrzu nie brakuje także rozwiązań, które perfekcyjnie sprawdzają się na tak małej powierzchni. Nie zabierają cennego miejsca. 

– W kuchni zastosowałam dwie duże tafle lustra na ścianie oraz pod barkiem, dające wrażenie głębi i przestrzeni. Przeźroczyste hokery również nie zabierają optycznie miejsca. Złoty lacobel, na ścianie w strefie roboczej kuchni oraz za telewizorem, fajnie odbija światło, dodaje elegancji i stanowi ciekawy element dekoracyjny. Pomieszczenia nie przytłacza ponadto lustrzany stolik kawowy, nawet mimo swoich większych gabarytów – wymienia Katarzyna Rohde.

W sypialni poza dużym łóżkiem znalazła się pojemna szafa na całą ścianę. Nie rzuca się ona jednak w oczy. Jej fronty wykończone są bowiem w kolorze pozostałych ścian, a dodatkowo nie mają widocznych uchwytów. Dzięki tapicerowanym elementom w przyjaznych odcieniach wnętrza nabiera przyjemnego charakteru. Jedną ze ścian w sypialni zdobi też czarny biokominek, który zawisł tu na życzenie właścicieli.

Łazienka z wanną i schowaną pralką

W przestrzeń łazienki, mimo niewielkiego metrażu, udało się wkomponować kompozytową wannę o wysublimowanej, organicznej formie. W podobnym klimacie utrzymana jest umywalka wolnostojąca na szafce podumywalkowej wykonanej pod wymiar. Ciekawy, poziomy grzejnik zdobi ścianę nad wanną i jednocześnie stanowi wieszak na ręcznik kąpielowy. Pralka została nieco schowana w zabudowie przy stelażu WC, dzięki czemu nie wydaje się tak masywna, jak jest w rzeczywistości. Dodatkowo właściciele zażyczyli sobie montaż głośników w suficie podwieszanym, który umila relaksacyjne kąpiele. 

Projekt wnętrza: Katarzyna Rohde, pracownia HOME & STYLE, www.homeandstyle.pl

Zdjęcia: Bernard Białorucki, studio Art Media Factory, www.artmediafactory.pl

Zobacz także Bardzo małe mieszkanie. Dobrze urządzone 35 mkw. Ale piękne!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także