Małe mieszkanie w Warszawie. Dobrze urządzone 45 metrów!

Małe mieszkanie w Warszawie. Dobrze urządzone 45 metrów!

Autor: Ewa Kozioł
04 maj 2022 10:25

Mieszkanie o powierzchni 45 metrów kwadratowych znajduje się na warszawskich Łazienkach. Urządzone jest w stylu delikatnego glamour. We wnętrzu królują odcienie czystej i przytłumionej bieli oraz subtelne szarości w lekkich tonacjach.

Kluczem wygodnej aranżacji wnętrza stały się w tym przypadku zmiany w układzie deweloperskim mieszkania. Przebudowa części korytarza i zmniejszenie metrażu łazienki pozwoliły na uzyskanie w całkiem sporej strefy dziennej, łączącej salon i kuchnię. Wrażenie większej przestrzeni potęguje otwarcie sypialni i wydzielenie jej z zastosowaniem lekkiego szklanego przepierzenia ze szprosami, z szarą, sięgającą podłogi zasłoną, zapewniającą prywatność. Wprowadzone zmiany podyktowały rozwiązania funkcjonalne, takie jak umieszczenie pralki i suszarki w zabudowie korytarza czy wygospodarowanie miejsca na tapicerowane siedzisko w holu.

W stylu glamour

Jasne i przestronne wnętrze urządzono w stylu delikatnego glamour, na barwy wiodące wybierając odcienie czystej i przytłumionej bieli oraz subtelne szarości w lekkich tonacjach. Pierwsze rządzą na ścianach, drzwiach, w ramach przeszkleń i tapicerowanych mebli, drugie przewijają się w zabudowie kuchni, sypialni i holu oraz w tekstylnych dodatkach. Grafitowe zasłony, szare proste fronty mebli, strukturalne poduszki, szklane ozdoby stanowią subtelne przełamanie stonowanego, neutralnego tła.

W kolorze złota

Niezwykłą urodę aranżacji kreują dodatki w kolorze złota, które w przemyślany sposób krążą po wszystkich strefach mieszkania. Znajdziemy je w postaci armatury, uchwytów, wykończenia mebli, w ramach luster czy designerskich opraw oświetleniowych – stanowiących oryginalną ozdobę pomieszczeń. Korespondują z nimi dekoracyjne sztukaterie, wprowadzając klasyczny element do nowoczesnej, minimalistycznej przestrzeni.

Produkty wykorzystane w projekcie: drewniana jodełka na podłodze – Barlinek Dąb Toffee, sztukateria (listwy przypodłogowe, ścienne i przysufitowe z NMC), drzwi z delikatnym frezowaniem – Porta Vector, złota armatura Omnires, Ceramika Roca, stylowy grzejnik za sofą Instal Projekt, Tubus.

Autorzy projektu: KODO Projekty i Realizacje Wnętrz, www.kodo.pl

Zdjęcia: KODO Projekty i Realizacje Wnętrz

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także