×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Małe mieszkanie ze złotymi akcentami. Eleganckie wnętrze!

Małe mieszkanie ze złotymi akcentami. Eleganckie wnętrze!

Autor: Justyna Łotowska
27 paź 2021 14:28

To niewielkie mieszkanie jest najlepszym dowodem, że na małym metrażu można mieszkać stylowo. Architektka wnętrz Joanna Chwil zestawiła tu szlachetne złoto z szarościami i odcieniami niebieskiego. Jest pięknie!

Małe wnętrze to zawsze wyzwanie dla architektów. Na niewielkiej powierzchni trzeba pomieścić wszystkie funkcje tak, by ze sobą harmonizowały i nie przytłaczały. W tym projekcie Joanna Chwil postawiła na dobre proporcje, otwartą przestrzeń, monochromatyczne zestawienie zdecydowanych barw, czytelny i uporządkowany plan wnętrza.

Otwarta przestrzeń pozwoliła wyeksponować dzieła polskich artystów: linoryt "Chart" Eweliny Wejchert, "Kobieta z gór" Aleksandra Prusinowska / Malarstwo i Grafika czy rzeźbę „Tors” dekorującej ściany przedpokoju. Akcenty dekoracyjne i osprzęt JUNG LS 990 podkreślają oryginalny styl apartamentu.

Kuchnia - niebieskie szafki i beton podkreślony złotem

W półotwartej kuchni uwagę zwracają przede wszystkim oryginalne fronty szafek kuchennych, w których faktura betonu oraz ryflowane fronty w kolorze błękitnym i granatowym podkreślają dekoracyjne złote listwy. Nad stołem z marmurowym blatem wiszą piękne, złote lampy. Nawet cokoły i meble oraz osprzęt elektryczny mają tu subtelny i stonowany, ale jednak złoty kolor!

Pokój dzienny - artystycznie i glamour

Projekt Joanny Chwil jest dowodem na to, że nawet mała przestrzeń może mieć hotelowy, funkcjonalny wystrój, ale w artystycznym, unikatowym wydaniu. Jasny narożnik stanął tu na tle szarej ściany o ciekawej fakturze. Wykonany na zamówienie złoto-niebieski regał to prawdziwa dekoracja tego wnętrza, podobnie jak nowoczesne złote lampy nad częścią dzienną. Całość, mimo niewielkich rozmiarów, jest nie dość, że funkcjonalna, to elegancka niczym pokój w hotelu premium. 

Projekt: Joanna Chwil, pracownia Komplementi
Zdjęcia: Magdalena Łojewska VEY Photography

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także