
Małe mieszkanie - zobacz piękny projekt kawalerki
Ekskluzywna kawalerka położona w samym sercu Gdyni urządzona została na wynajem. Jej wystrój świadomie nawiązuje do estetki luksusowych jachtów, w pełni oddając nadmorski klimat okolicy.

Kompleks luksusowych apartamentowców Baltic Plaza powstał przy reprezentacyjnej ulicy Gdyni – tuż obok traktu wiodącego do plaży miejskiej oraz gdyńskiej mariny. Stąd już tylko krok do Bulwaru Nadmorskiego. Składa się on z dwóch brył o niebanalnej, ale wpisującej się w gdyński modernizm architekturze. Pomiędzy nimi znajduje się wewnętrzne patio, które spaja oba obiekty. Skierowany w stronę morza zaokrąglony łuk bryły budynku przywodzić ma na myśl płynący okręt, a utrzymana w różnych odcieniach bieli elewacja nawiązuje do wyglądu współczesnych jachtów. Dodatek elementów w kolorze drewna dopełnia marynistyczne skojarzenia. To tu, wśród luksusowych apartamentów, znajduje się prezentowana kawalerka przeznaczona na wynajem. Urządzona została ona tak, by całkowicie wtapiać się w koncepcję architektoniczną całego budynku i okolicy, a tym samym zapewnić osobom decydującym się spędzić tu weekend czy wakacje odpowiedni komfort oraz pozwolić poczuć atmosferę kurortu.
Za jej wystrój odpowiada arch. Agnieszka Hajdas-Obajtek z pracowni ArteDizajn, która postawiła utrwalić nadmorski klimat okolicy oraz modernistyczną architekturę bryły budynku we wnętrzu. Wnętrze charakteryzuje wysublimowany, a jednocześnie ciepły i przytulny klimat – opowiada architekt.Bliskość morza i prestiżowa lokalizacja miały swój wpływ na projekt. Apartament miał służyć jako „baza” weekendowa i wakacyjna. Całość została więc zaprojektowana w czystej, lekkiej formie, bazując przy tym na luksusowych materiałach wykończeniowych. Stąd aranżacja utrzymana jest w różnych odcieniach bieli, nawiązujących do elewacji budynku, ale też samej metafory jachtu.
Związek z morzem podkreślają też lekkie, faliste formy mebli czy wzór fal na dekoracyjnych panelach 3D, ale przede wszystkim gładkie tafle luster, które dodatkowo optycznie powiększają przestrzeń. Także kompaktowe wyposażenie apartamentu to świadomy ukłon w kierunku wystroju prywatnych, luksusowych jachtów. Ekskluzywny charakter wnętrza budują użyte w aranżacji drewno i marmur, błyszczące powierzchnie oraz oświetlenie. Elegancji dodają połyskujące okładziny z MDF-u, które zestawiliśmy z nigdy nieprzemijającymi okładzinami marmurowymi – nadmienia architekt. Uroku całości dodają piękna olejowana dębowa podłoga firmy Mafi oraz charakterystyczne żyrandole. Starannie dobrane lampy dekoracyjne i obrazy doskonale uzupełniają wystrój wnętrza. Całość spowija umiejętnie dawkowana czerń, która podkreśla elegancki charakter aranżacji.
Choć luksusowy apartament zachwyca koncepcją wystroju oraz doborem materiałów jest on, zgodnie z przeznaczeniem, przede wszystkim komfortowy. Głównym atutem jest tu wygodny salon z dużymi przeszkleniami okiennymi oraz lustrzanym sufitem, dającym wrażenie wysokiego, przestronnego wnętrza. Zaprojektowany został z myślą o wypoczynku po nadmorskich eskapadach. Stąd jego wyposażenie ograniczono do minimum. Strefę relaksu stanowi mała sofka usytuowana naprzeciw ściany z telewizorem. Jej jasny, szary kolor oraz efektownie pikowana tapicerka same w sobie stanowią ozdobę wnętrza, podobnie jak wykonany z konglomeratu włoskiego marmuru Calacatta panel telewizyjny. Nadmorski charakter tej scenerii wydobywają przytulne tkaniny w kolorze piasku oraz oświetlenie. Ciemnobeżowy kolor firan, puszystego dywanu oraz tapicerki fotela w kształcie muszli podkreślają dekoracyjne lampy w kolorze słonecznego złota i miedzi. Ocieplającą rolę pełni także drewniana podłoga z charakterystycznymi czarnymi przebarwieniami wzdłuż słojów. Wizualnie spaja też przestrzeń salonu z jadalnią. W tej drugiej części niedużego apartamentu postawiono na biel, w którą ubrano designerskie krzesła oraz stół. Zachwycają one nie tylko lekką formą, ale też morficznym kształtem odwołującym się do natury.
Vis à vis jadalni urządzono otwartą kuchnię. Aby nie zakłócać wypoczynkowego charakteru apartamentu, jest ona całkowicie niewidoczna z salonu. Nieduża, wąska przestrzeń do przygotowywania posiłków została dobrze wyposażona. Zabudowa meblowa w kształcie litery L zapewnia komfort i wygodę, a duża tafla lustra na przeciwległej ścianie optycznie powiększa przestrzeń. Ubrana w czerń i biel, które optycznie tworzą szachownicę, prezentuje się niezwykle elegancko. Ten uniwersalny duet zdominował także przestrzeń kąpielową. Usytuowana tuż przy strefie wejścia łazienka oferuje przestronną strefę prysznica oraz dużą… garderobę. Tę ostatnią przeniesiono z korytarza, dzięki czemu część dzienna zyskała więcej przestrzeni. Biel (znacząca część z sanitariatami i umywalką) oraz czerń (garderoba w zabudowie szaf) uzupełnia tu znany z salonu marmur, który zdobi obszerny prysznica. Z stylistycznego reżimu wszystkich wnętrz nie wyłamuje się też ulokowana przy salonie sypialnia. Powtarza ona schemat aranżacyjny z części dziennej. Szare łoże z tapicerowanym wezgłowiem, miedziane lampy oraz piaskowe dodatki budują tu klimat idealny do wypoczynku. Tafle luster na suficie zastępują zaś dekoracyjne panele 3D z motywem fal, które z pewnością każdego ukołyszą do snu.
Projekt: arch. Agnieszka Hajdas-Obajtek, ArteDizajn
Zdjęcia: Bartosz Jarosz. Stylizacja: Beata Leszczyńska