PARTNER PORTALU
Mały dom o komfortowym wnętrzu. Zobacz projekt i aranżację

Mały dom o komfortowym wnętrzu. Zobacz projekt i aranżację

Materiał Partnera Autor: ARCHON+
20 gru 2017 13:02

„Dom w zdrojówkach”, z autorskiej kolekcji Biura Projektów ARCHON+, to budynek jednorodzinny o prostej formie bryły i atrakcyjnym wyglądzie zewnętrznym.

Zastosowane w projekcie rozwiązania architektoniczne pozytywnie wpływają na ekonomikę realizacji i użytkowania. Powierzchnia domu wynosi 109,46 m2, dzięki starannej oraz funkcjonalnej organizacji wnętrze jest komfortowe i dobrze dopasowane do potrzeb domowników.

Nowoczesny styl

Sposób wykończenia elewacji pięknie podkreśla charakter domu. Stonowane tynki urozmaica klinkierowa okładzina, uwagę zwraca wysunięte z lica elewacji narożne okno. To efektowny detal, będący ozdobą ściany frontowej domu. Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest taras z podcieniem, dzięki niemu mieszkańcy mogą cieszyć się relaksem na świeżym powietrzu w każdą pogodę. Wspaniale prezentuje się wnętrze , liczne przeszklenia zapewniają optymalne doświetlenie naturalnym światłem oraz podnoszą jego walory estetyczne.

Komfortowa strefa dzienna

Salon z efektownym, narożnym oknem oraz nastrojowym kominkiem to komfortowa przestrzeń wspólnego, rodzinnego wypoczynku. Modne szarości świetnie komponują się z naturalnym drewnem, tworząc eleganckie, a zarazem przytulne wnętrze. Przestrzeń wypoczynkowa płynnie łączy się z atrakcyjnie przeszkloną jadalnią, z której dostępny jest taras. To idealne dopełnienie strefy dziennej domu, latem można na nim zorganizować wieczorne przyjęcie z przyjaciółmi.

Funkcjonalna, ustawna kuchnia

W projekcie  przewidziano kuchnię z bardzo wygodnym, dwurzędowym układem szafek, tworząc funkcjonalne miejsce do codziennego przygotowywania posiłków. Duże okno równomiernie doświetla całą przestrzeń, a zarazem optycznie powiększa pomieszczenie. Obszerny blat roboczy, wysoka zabudowa oraz wygodne stanowiska dostosowane do wykonywania różnych rodzajów prac to największe atuty kuchni. Program użytkowy uzupełnia spiżarnia, jest doskonałym miejscem do przechowywania przetworów i zapasów spożywczych. Aranżacja kuchni jest kolorystyczną kontynuacją wystroju strefy dziennej. Drewno w jasnym odcieniu wizualnie ociepla kuchnię, niewątpliwą zaletą jest jego naturalność i ponadczasowa elegancja. Praktycznym rozwiązaniem projektowym jest bezpośrednie wyjście z kuchni na taras, co pozwala na wygodną komunikację i możliwość szybkiego przeniesienia przygotowanych potraw do letniej jadalni.

Wygodna strefa nocna

Poddasze z czterema sypialniami to przestrzeń prywatna .  Pokoje dzieci zapewniają optymalne warunki do nauki i wypoczynku, posiadają także powierzchnię pod szafy ubraniowe. Sypialnia główna dysponuje własną garderobą,  w której system półek i drążków zapewni wygodne przechowywanie ubrań. Czwarty pokój może pełnić funkcję pokoju gościnnego lub wygodnego gabinetu do pracy. Dużą łazienkę zaaranżowano w formie pokoju kąpielowego z pełnym programem użytkowym. Mieści się tutaj zarówno narożna wanna, jak i nowoczesny prysznic, komfort użytkowy zwiększy praktyczny zestaw dwóch umywalek. Na poddaszu zaprojektowana została także pralnia z funkcją suszarni, umożliwiająca lepszą organizację prac domowych i utrzymanie porządku. 

Projekt: Biuro Projektów ARCHON+

Szczegóły projektu na

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także