Mały dom parterowy. Zobacz jak go urządzić

Mały dom parterowy. Zobacz jak go urządzić

Autor: Katarzyna Masłowska
24 sty 2017 13:02

Kala to mały, parterowy dom jednorodzinny, niepodpiwniczony, łączący nowoczesny charakter elewacji z prostym, klasycznym układem pomieszczeń.

Jest to bardzo wygodny, prosty i funkcjonalny dom, który swoim pełnym programem zapewnia optymalny komfort 3,4-osobowej rodzinie. Przestronna część dzienna to duży salon oraz kuchnia z jadalnią.

Atutem projektu jest zadaszony taras. Zaproponowany tutaj, ciekawy i przestronny układ pomieszczeń umożliwia szereg aranżacji. Część nocna to 2 wygodne sypialnie, w tym jedna z wyjściem na taras oraz przestronna łazienka.

W domu zaprojektowano kotłownię dostępną z wiatrołapu, której parametry pozwalają na montaż kotła na każdy rodzaj paliwa, w tym na paliwo stałe.

Komfortowe wnętrze

Dom Kala kryje w sobie optymalny i ciekawy program funkcjonalny, który został ujęty w prostej bryle na rzucie prostokąta, przykrytej dwuspadowym dachem.

Zaletą projektu jest jego prostota, zarówno w układzie pomieszczeń, jak i w rozwiązaniach elewacji, gdzie elegancki, nowoczesny styl osiągnięto poprzez klasyczne, proste, ale szlachetne materiały oraz delikatny, subtelny detal.

Wnętrze urządzono nowocześnie – w barwach bieli i szarości, które ożywiono drewnem i dodatkami w modnych, żółtych barwach.

Technologia wykonania:

ściany zewnętrzne – dwuwarstwowe, pustak ceramiczny, docieplony styropianem
ściany wewnętrzne - murowane
strop – drewniany
dach – dachówka lub blachodachówka
elewacje – tynk, płyty hpl

Projekt wykonano w pracowni: Archetyp. Projekt: arch. Rafał Zdanowicz, arch. Tomasz Siemieniuk

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także