×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
Mały dom parterowy. Zobacz projekt i wnętrza

Mały dom parterowy. Zobacz projekt i wnętrza

Autor: Katarzyna Masłowska
29 marz 2017 13:43

Jeśli ktoś szuka pomysłu na parterowy, mały dom, to Kalandra okaże się idealnym wyborem. Ten nieco ponad stumetrowy dom zaprojektowano z wyjątkowym wyczuciem smaku.

Kalandra to nowoczesny dom parterowy przeznaczony na nowe osiedla i tereny podmiejskie. Wejście do budynku zaczyna się wygodnym wiatrołapem z miejscem na szafę wnękową. Z niego możemy dostać się poprzez kotłownię do dobudowanego garażu na jeden samochód. Za wiatrołapem znajduje się rozprowadzający hol, z którego możemy dostać się do większości pomieszczeń w domu.

Ten ciekawy projekt domu zawiera aż cztery indywidualne pokoje (z opcją zrobienia z niech trzech ale za to większych). W projekcie przewidziano również dwie zróżnicowane wielkością łazienki. Centrum domu stanowi ustawny, piękny salon z wyeksponowanym kominkiem i otwarta kuchnią, przy której znajduje się spiżarnia. Salon umiejscowiony został od strony frontowej, co umożliwia sytuowanie domu na działkach z dojazdem i wejściem od strony południowej.

W projekcie zastosowano duże okna, które w doskonały sposób doświetlają wnętrze i sprawiają, że wygląd domu jest bardziej nowoczesny. Główna bryła domu oparta na rzucie kwadratu jest przekryta dachem kopertowym. Dobudowany garaż łączy się w naturalny sposób z główna bryłą.

Wnętrze z nutką denimu

Kalandra to wyjątkowo funkcjonalny projekt parterowego domu. Wnętrza są niezwykle nowoczesne, ale zarazem przytulne. Salon z kominkiem łączy się tu płynnie z jadalnią i kuchnią. Duże okna w strefie dziennej sprawiają, że wnętrza stają się wyjątkowo przestronne i jasne. Kolorystyka nawiązuje do modnych skandynawskich stylizacji: nie brakuje tu bieli, szarości, drewna i odrobiny granatu.

Salon otwarty na jadalnię i kuchnię z pewnością stanie się centrum życia rodzinnego i towarzyskiego. Kominek usytuowano tu obok wejścia do strefy dziennej, co sprawia, że ciepłem płomieni będziemy mogli delektować się zarówno z pozycji kanapy, jak również podczas posiłków w jadalni. Uwagę przykuwa też piękna podłoga z płytek ceramicznych w kształcie okrętowych desek – w modnym szarym odcieniu. Ściany z kanapą wymalowano w interesującym granacie.

Sypialnia małżeńska została udekorowana interesującą fototapetą. Narożne przeszklenia wprowadzą do tej przestrzeni promienie słońca. Pięknym uzupełnieniem tego białego wnętrza jest drewniana podłoga, wiernie przypominająca parkiet przemysłowy. Wyrazistym akcentem jest również dywan w odcieniu denimu.

W białej łazience z modnymi wielkoformatowymi płytkami na ścianie, ważnym elementem jest drewno. Również tu nie brakuje niebieskich dodatków.

Parametry i technologia wykonania:

 • pow. domu: 105,40 m2
 • pow. garażu: 22,10 m2
 • pow. pom. gospodarczych: 6,00 m2
 • pow. zabudowy: 170,00 m2
 • wysokość domu: 7,30 m
 • kąt nachylenia dachu: 30º
 • min. wymiary działki: 22,70 x 20,10 m

  fundamenty – betonowe
  ściany zewnętrzne – Porotherm 25 cm + styropian 15 cm
  ściany wewnętrzne – Porotherm, cegła dziurawka
  strop – Teriva I
  dach – dachówka ceramiczna lub cementowa 236,00 m2
  elewacje – tynk strukturalny

Projekt: arch. Maja Klimowicz. Fot. Dom dla Ciebie Pracownia Projektowa Archeco

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także