PARTNER PORTALU
Metamorfozy

Metamorfozy

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
15 kwi 2009 15:09

Jak stworzyć idealne mieszkanie dla jednej osoby? Szczególnie w sytuacji, gdy chce się zrealizować projekt oryginalnie i dopasować wnętrze do charakteru danego człowieka?

Przepis jest prosty. Jeżeli jest to mieszkanie w nowoczesnym apartamentowcu Angel Plaza, należy: zburzyć ściany, przełożyć wszystkie instalacje, nadbudować antresolę, obniżyć sufity. To oczywiście żart, bo tak naprawdę sprawa wcale nie była prosta. Wręcz przeciwnie – doprowadzenie tego wnętrza do stanu w jakim możemy je teraz oglądać, wymagało ogromnego wysiłku, nakładu pracy, kosztów i cierpliwości.

Siła koloru

By zmienić dwa długie pokoje, wyglądające jak tunele, w przestronny dobrze doświetlony salon, trzeba było czasu oraz zaufania właścicielki i jej rodziców do koncepcji, jaką im przedstawiła projektantka Katarzyna Krochmal. Ta metamorfoza sprawiła jednak, że apartament dla jego lokatorki stał się miejscem wprost nie do zastąpienia. Pani Ola jest niezmiernie zadowolona z końcowego efektu. Bardzo dobrze czuje się w nowej, stworzonej specjalnie dla niej, przestrzeni. Jak więc widać metamorfoza mieszkania może bardzo pozytywnie wpłynąć na kobietę, która chce zmienić swój wizerunek, by poczuć się świeżo i poprawić sobie humor. Salon po metamorfozie zawiera w sobie dwie przestrzenie: relaksu i pracy. W pierwszej strefie główne skrzypce gra olbrzymi i nadzwyczaj wygodny wypoczynek. Jego fioletowy kolor jest ulubionym kolorem pani Oli. Przy wybieraniu barwy, która odmieniłaby nieco spokojne w odcieniach wnętrze, nie było więc żadnego problemu. Równie ważny jest tu też żyrandol wykonany z czarnego błyszczącego szkła, który wygląda wręcz genialnie. Można go było zainstalować dzięki temu, że stropy w tym apartamencie mają 4,3 m wysokości. W mieszkaniu o standardowej wysokości byłoby to niemożliwe, gdyż żyrandol ma aż 2,5 m długości.

Czas na demolkę

Druga strefa zaaranżowana została tak, by powstało wygodne miejsce do pracy. Znajduje się tam biurko i półki na książki. Ścianę nad biurkiem zdobi zaś wielkich rozmiarów czarno-biały plakat przedstawiający Nowy Jork. Przestrzeń kuchenno-jadalniana jest otwarta na strefę salonu. Elementem, który je łączy jest oświetlenie i fioletowe dodatki. Pojedynczy moduł – jakby „wyciągnięty” z żyrandola w salonie, zawieszony nad stołem, jest interesującym świetlnym punktem migoczącym wesoło podczas obiadu czy kolacji. Stół od strefy roboczej, dla bezpieczeństwa, oddzielony został szybą. Zabudowa w kuchni, wykonana z forniru wengé, połączona została z blatami z eleganckiego szarego laminatu. Wyburzenie ścian działowych pozwoliło też na uzyskanie dodatkowego miejsca, można było bowiem wybudować antresolę, na której ulokowano sypialnię. Ona również utrzymana jest w delikatnych odcieniach fioletu. Znajduje się tam jedynie łóżko, które oświetlają umieszczone na różnych wysokościach kinkiety. Na ścianie wisi natomiast zdjęcie przywiezione z Paryża. Co ciekawe, wewnątrz konstrukcji, na której znajduje się łóżko, zaprojektowano garderobę, gdzie swobodnie mieszczą się wszystkie ubrania i dodatki. Niezwykle oryginalnie zaprojektowana jest też toaleta. Na jej buduarowy wygląd wpływa nietypowy, jak na tego typu pomieszczenie, barokowy żyrandol i płytki z roślinnym dekorem. Miejsce to robi ogromne wrażenie na każdym gościu. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także