Mieszkanie dla pary z dzieckiem. Świetne kolorowe wnętrze z Sopotu

Mieszkanie dla pary z dzieckiem. Świetne kolorowe wnętrze z Sopotu

Autor: Justyna Łotowska
02 lut 2021 14:05

Mieszkanie w Sopocie powstało dla pary z dzieckiem. Ciekawy pomysł, pełen koloru i bardzo funkcjonalny, to projekt architektek z trójmiejskiej pracowni p2 Pikiel&Piltz, Zuzanny Pikiel i Agaty Piltz.

Na 68 m2 powierzchni powstało nietuzinkowe i nowoczesne wnętrze. Inwestorzy, prywatnie przyjaciele architektek, nie boją się odważnych kolorów i niesztampowych pomysłów, dlatego bez problemu dali się namówić na piękną paletę barw, wśród których prym wiodą zgaszone ceglaste czerwienie i kolory ziemi. 

W części dziennej, na którą składa się salon z prostą beżową kanapą, jadalnia i aneks kuchenny, wszystkie elementy aranżacji idealnie ze sobą współgrają, tworząc bardzo harmonijną całość. Uwagę zwraca też piękny wzór terazzo, czyli lastryko na ścianie między kuchennymi szafkami.

W sypialni króluje z kolei ciekawie zaprojektowana zabudowa na ścianie na łóżkiem, z ryflowanymi frontami i w nasyconym miodowym odcieniu, które dobrze koresponduje z szarością tapicerowanego łóżka i bielą ścian. Kolor w postaci zgaszonych pasteli na ścianie pojawia się też w nowoczesnej łazience i w przedpokoju, gdzie ściany, sufit, drzwi i zabudowa meblowa skąpane są w wyjątkowym odcieniu terakoty. 

Projekt: Zuzanna Pikiel, Agata Piltz, pracownia p2 Pikiel&Piltz

Wizualizacje: Blok Studio Michał Morzy

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także