Mieszkanie dla rodziny. Drewno w salonie, tapeta w kuchni. Ładne!

Mieszkanie dla rodziny. Drewno w salonie, tapeta w kuchni. Ładne!

Autor: Ewa Kozioł
22 lis 2022 13:44

Mieszkanie o powierzchni 90 m2 znajduje się w centrum Łowicza, w okolicy Parku Sienkiewicza. Przeznaczone dla czteroosobowej rodziny i psa. Wnętrze jest funkcjonalne, nowoczesne i przytulne z dużą ilością drewna, bieli, szarości, odrobiną czerni i miedzi.

  • 90-metrowe mieszkanie jest funkcjonalne, nowoczesne i przytulne.
  • Charakterystycznym elementem wystroju jest teksturowana tapeta Iguana, z wzorem wypoczywającej jaszczurki, która jest widoczna od razu po wejściu.
  • Dzięki dużej wyspie sercem całego mieszkania stała się kuchnia.

Decydując się na materiały wykończeniowe, właściciele mieszkania, postawili na piękne i wytrzymałe drewno. W projekcie autorstwa Studia Projektowego Łowicz sprawiło, że wnętrza zyskały na przytulności, a wraz z kolejnymi latami użytkowania, materiał z pewnością będzie się godnie starzeć. Kolorem, który świetnie uzupełnił aranżację, wydobywając przy okazji okazałość drewna, została w tym przypadku czerń. Dawkowana w rozsądnych ilościach stanowi ciekawy kontrast w przestrzeni.

Nowoczesny salon, przytulna kuchnia

Dzięki dużej wyspie sercem całego mieszkania stała się kuchnia. Domownicy z przyjemnością przygotowują tu makarony i inne przysmaki ze swojej ulubionej włoskiej kuchni oraz piją popołudniową kawę, siedząc na wygodnych stołkach barowych. W strefie wypoczynkowej uwagę skupia okazały, bardzo wygodny narożnik Nola polskiej firmy Gala Collezione, w kolorze eleganckiej szarości. To klasyczna propozycja, w skład której wchodzą modele o prostej linii, wysokich podłokietnikach, łączących się płynnie z oparciem i ruchomych zagłówkach ze stopniową regulacją nachylenia. Zróżnicowane oświetlenie umożliwia zbudowanie wyjątkowej atmosfery podczas odpoczynku na sofie, w zależności od nastroju i potrzeb. Oświetlenie pochodzi z firmy AQform, a kinkiet do czytania to kultowy już model Tolomeo z Artemide.

Oryginalna tapeta

Charakterystycznym elementem wystroju mieszkania, jest teksturowana tapeta Iguana, z wzorem wypoczywającej jaszczurki, która jest widoczna od razu po wejściu, a także z całej otwartej strefy mieszkania. Dzięki pięknemu wzorowi i subtelnej teksturze materiału oryginalna tapeta stanowi ciekawą ozdobę wnętrza.

Granitowy blat w toalecie, wygodna pralnia

Największym wyzwaniem przy projekcie okazało się wygospodarowanie dodatkowej toalety oraz stworzenie pralni z komórki gospodarczej, z wejściem z korytarza. Pomiędzy toaletą a łazienką powstała ścianka meblowa, która kryje w sobie mnóstwo schowków. W toalecie gościnnej największą uwagę skupia stelaż starej maszyny Singer, który wraz z granitowym blatem stał się podstawą dla umywalki. Wyjątkowego charakteru temu pomieszczeniu nadają użylone płytki w odcieniach niebieskiego oraz miedziane elementy w zabudowie meblowej.

Zieleń i odcienie koloru niebieskiego w pokojach dzieci

Kolory pojawiające się w pokojach dziecięcych; zieleń i odcienie niebieskiego, nie są przypadkowe i odpowiadają zainteresowaniom oraz pasjom najmłodszych mieszkańców domu. Jednym z kluczy do uzyskania efektu spójności był tu świadomy umiar w doborze wzorów oraz materiałów.

Projekt wnętrza: Magdalena Knery, Piotr Nastarowicz, pracownia Studio Projektowe Łowicz 

Zdjęcia: Gala Collezione

Zobacz także 45-metrowe mieszkanie w Warszawie. Elegancka kuchnia, nowoczesny salon!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także